REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Srebro stanieje?

Kontrakty terminowe na srebro wzrosły w poniedziałek o ponad 8 proc. do siedmioletnich maksimów. W środę znów pobiły kolejny rekord - by nagle spaść.
Foto: materiały prasowe
Foto: parkiet.com

Kontrakty terminowe na srebro wzrosły w poniedziałek o ponad 8 proc. do siedmioletnich maksimów. W dużej mierze podążały za nimi podstawowe fundusze podlegające obrotowi giełdowemu. SPDR Gold Shares Trust (GLD) osiągnął szczyty, których nie widziano od 2011 r., podczas gdy iShares Silver Trust (SLV), Invesco DB Precious Metals Fund (DBP) i VanEck Vector Gold Miners ETF (GDX) powróciły do ??poziomów z 2013 r.

- Myślę, że największym problemem, jaki tu mamy, jest to, że srebro po prostu wyprzedziło siebie o wiele za bardzo i dlatego wydaje się trochę sensowne, że możemy zobaczyć, jak rynek oddaje część zysków. Rynki nie unoszą się w powietrzu na zawsze i myślę, że właśnie tego ludzie, którzy wkraczają w kupowanie srebra na tym poziomie, mają się nauczyć - pisze Christopher Lewis z FXEmpire. W środę notowania ETF spadły. Podobnie jak ceny srebra - do ??24,22 USD, spadając o 0,37 proc. w ciągu dnia podczas pierwszej sesji giełdowej w czwartek. Biały metal cofał się, odkąd wzrósł do najwyższego poziomu od siedmiu lat we wtorek. Również wzrost szans na dalszą słabość kruszcu wynika z wykupienia warunków RSI i krótkoterminowego niższego wzorca. Chociaż uparty MACD wciąż ogranicza wejścia niedźwiedzi. W rezultacie sprzedający prawdopodobnie będą czekać na dalsze potwierdzenie i mogą dopingować przerwę w spadku 24,00 USD, aby dążyć do 23,30 USD, obejmując najniższe ze środy i maksimum z czwartku. Po tym, najniższe poziomy we wtorek i 23 lipca mogą stanowić wyzwanie dla dalszych spadków w okolicy 22,30 USD / 25 - komentuje FXStreet. W przypadku, gdy notowania pozostaną słabe po przekroczeniu poziomu 22,25 USD, w centrum uwagi znajdzie się linia trendu rosnącego z 14 kwietnia, obecnie na poziomie 21,55 USD. Tymczasem 25 USD i 26,00 USD mogą stanowić natychmiastową barierę wzrostową w okresie świeżego wzrostu cen metalu, wyprzedzając ostatnie wieloletnie maksimum 26,20 USD. Jeśli byki nadal dominują - 26,20 USD, najniższy poziom z 4 kwietnia 2013 r., około 26,65 USD stanie się ulubieńcem kupujących. ps

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA