Analizy

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: ING BSK, Maxcom i Rainbow Tours

Aktualizacja danych: 17.07.2020, godz. 10.30
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

1. ING BSK zamknięty w formacji trójkąta

Foto: GG Parkiet

Wiosenne odbicie notowań akcji ING Banku Śląskiego zatrzymało się na średniej kroczącej ze 100 sesji, przebiegającej wówczas przy 166 zł. Od tego momentu kurs zniżkuje, nie mogąc się przez nią przedostać wyżej. Cena utworzyła formację trójkąta i dotarła ostatnio do styku ramion. To zapowiada wybicie. Relatywna słabość sektora i opór w postaci średniej przemawiają na korzyść podaży. Z drugiej strony MACD zakręca w górę nad linią 0, co daje szanse na odbicie. Sytuacja robi się ciekawa, więc warto obserwować wykres w najbliższym czasie.

2. Maxcom z problemami przy utrzymaniu trendu

Foto: GG Parkiet

Producent telefonów wykorzystał ostatnie ożywienie na GPW, by zmienić kierunek długoterminowego trendu. Cena zaczęła rosnąć w kanale, utworzyła pierwszą sekwencję wyższych szczytów i dołków, a średnie z 50 i 100 sesji zawróciły w górę. Na początku lipca kurs zatrzymał się jednak na długoterminowym oporze przy 16,7 zł, wyznaczonym przez szczyt z września 2019 r. Od tego momentu cena spada i w minionym tygodniu dotarła do dolnej granicy kanału, pokrywającej się z dzienną 50-ką (13,5 zł). Jeśli wsparcie pęknie, zwiększy się ryzyko powrotu bessy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.