Analizy

Niemcy kuszą stabilną dywidendą

Inwestorzy nad Wisłą, chcąc zdywersyfikować swój portfel, mogą szukać okazji na niemieckim rynku. Pokazujemy kilka przykładów firm z indeksu DAX, które mają jasną politykę dywidendową.
Średnia stopa dywidendy wśród niemieckich blue chips w tym roku wyniesie 2–2,5 proc. Jednak z powodu pandemii nominalne dywidendy w najbliższym okresie spadną.
Bloomberg

 

Na niemieckiej giełdzie notowanych jest kilku europejskich czempionów pod względem płaconej dywidendy, którzy mimo pandemii nie zrezygnowali z dzielenia się zyskiem. Analitycy podkreślają, że spośród giełd na Starym Kontynencie rynek akcji nad Renem wydaje się najbardziej atrakcyjny do inwestowania pod kątem dywidend.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.