Wtorek jak na razie jest trzecim z rzędu dniem osłabienia polskiego złotego, czemu sprzyja spadek głównej pary walutowej. W południe dolar kosztuje 4,043 zł, co oznacza zwyżkę USD/PLN o 0,63 proc. Kurs euro jest o 0,4 proc. wyżej niż na poniedziałkowym zamknięciu i sięga 4,34 zł.

Jednocześnie notowania EUR/USD znów zniżkują po tym, jak odbiły się od poziomu 1,09. We wtorek notowania głównej pary walutowej kształtują się wokół 1,075 euro za dolara, co oznacza 2,7-proc. zniżkę od początku roku.

Inwestorzy czekają na środowe posiedzenie Fedu

Głównym wydarzeniem tego tygodnia, które będzie oddziaływać na rynek walut, będzie środowe posiedzenie Fedu. - Chociaż wiadomo, że Fed nie obniży stóp procentowych, to jednak wyraźna deklaracja, że stopy mogą pozostać bez zmian w tym roku, może zagwarantować dolarowi dalsze perspektywy wzrostu – komentuje Michał Stajniak z XTB.

We wtorek zniżkuje także bitcoin. Kurs największej kryptowaluty sięga 67 107 dolarów, czyli zniżkuje o 3,6 proc. Uncja złota kosztuje 2306,7 dolarów, podobnie do poniedziałkowego zamknięcia.