Notowania XTPL w czwartek przed południem zyskują niemal 6 proc. w reakcji na informacje jakie napłynęły na rynek. Urząd Własności Intelektualnej Wietnamu przyznał polskiej firmie patent na metodę wykorzystującą opracowany przez XTPL tusz, zawierający nanocząstki srebra. Procedura zgłoszeniowa dla tego patentu została rozpoczęta w marcu 2016 r. Jest to również data, od której obowiązuje ochrona wynalazku. Spółka w swoim portfolio posiada aktualnie 26 zgłoszeń patentowych i łącznie 7 przyznanych patentów.

Czytaj więcej

Spadek kursu XTPL po zapowiedzi emisji

Tempa nabiera też komercjalizacja produktów. Druga informacja jaka napłynęła dziś na rynek dotyczy zamówienia z Korei. HB Technology zdecydował się na zamówienie modułu drukującego XTPL do zbudowania prototypowego urządzenia przemysłowego. Klientem końcowym jest wiodący producent wyświetlaczy. Dostawa modułu zostanie zrealizowana w III kwartale tego, a budowa prototypu przemysłowego urządzenia może zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Kilka tygodni temu XTPL ogłosiło plan 10-krotnego zwiększenia przychodów, do 100 mln PLN w 2026 r. W celu jego realizacji spółka zamierza przeprowadzić inwestycje w kwocie ok. 60 mln zł.

- Już cztery nasze projekty nakierowane na wdrożenia przemysłowe znajdują się na zaawansowanych etapach. Dzięki temu jeszcze w perspektywie 2023 r. identyfikujemy potencjał na zbudowanie więcej niż jednego prototypowego urządzenia przemysłowego z zamontowanym naszym autorskim modułem - podkreśla Jacek Olszański, członek zarządu ds. finansowych XTPL.