11bit studios pokaże grę, bazującą na powieści Lema

Studio po raz pierwszy udostępni demo „Niezwyciężonego” podczas cyfrowego festiwalu w dniach 4-8 maja.

Publikacja: 14.04.2023 11:30

11bit studios pokaże grę, bazującą na powieści Lema

Foto: materiały prasowe

Producentem gry jest studio Starward Industries, a 11 bit studios jest jej wydawcą.

„Przygotuj się! (…)Powraca cyfrowy festiwal poświęcony grom fabularnym. W dniach 4-8 maja po raz pierwszy będziecie mieli okazję zagrać w demo The Invincible od Starward" – czytamy na oficjalnym koncie 11 bit studios na Twitterze. Chodzi o festiwal LudoNarraCon, czyli cyfrowe wydarzenie organizowane na platformie Steam.

Starward niedawno informował, że jest coraz bliżej zamknięcia prac nad wersją beta gry „Niezwyciężony”, bazującej na powieści Stanisława Lema. Od momentu nawiązania współpracy z 11 bit studios zespół Starwardu zrealizował cztery kamienie milowe. Wszystkie zostały odebrane i opłacone przez 11 bit studios. Data premiery nie została jeszcze ujawniona. Prace nad grą trwają już od 2018 r.

Na początku tego roku Starward podpisał aneks do umowy ze spadkobiercą twórczości Stanisława Lema. Zapewnił sobie wyłączność na produkcję kilku gier na podstawie powieści "Niezwyciężony".

Czytaj więcej

Starward Industries chce przeskoczyć na GPW

- Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy w sprawie przedłużenia licencji na produkcję gry wideo na motywach powieści "Niezwyciężony". Dziś możemy ogłosić podpisanie aneksu do umowy, na mocy którego obowiązywanie licencji wyłącznej przedłużamy o 5 lat do 25 stycznia 2028 r. – tak umowę komentował Michał Pietrzkiewicz, członek zarządu Starward Industries. Podkreślał, że w ten sposób spółka nie tylko gwarantuje sobie wyłączność na produkcję gry opartej na kultowej książce Lema na następne 5 lat, ale także skutecznie zarządza ryzykiem związanym z obowiązywaniem wcześniejszej licencji do października 2023 r.

Pozyskana w 2018 r. licencja pozwala krakowskiemu studiu na wyprodukowanie więcej niż jednej gry w świecie “Niezwyciężonego”, włączając w to dodatki (DLC) i płatne dodatki fabularne do już zapowiedzianego tytułu. Umowa nie obejmuje natomiast licencji na produkcję filmu, czy serialu.

Technologie
Informatyka nie kusi
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Technologie
BoomBit chce dywersyfikować biznes
Technologie
Powiększamy zespół i ruszamy z pracami nad projektem „E”
Technologie
CD Projekt zadowolony z gry
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Technologie
Apple i Xiaomi sprzedają mniej
Technologie
Udana premiera CD Projektu. Ale akcje tanieją