Reklama

Ministerstwo Cyfryzacji. Niepewne losy resortu

Ministerstwo Cyfryzacji szykowane jest do likwidacji – obawia się branża telekomunikacyjna po tym, jak rezygnację z funkcji wiceministra ogłosiła Wanda Buk. Od września dołączy do zarządu PGE. Będzie odpowiadać za regulacje.
Wanda Buk wejdzie do zarządu PGE.

Wanda Buk wejdzie do zarządu PGE.

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Sama rezygnacja Buk, nadzorującej m.in. telekomunikację, nie była jednak dla branży zaskoczeniem. – Od dłuższego czasu pojawiały się na rynku informacje o zakończeniu misji przez panią minister – przyznaje Witold Drożdż, członek zarządu Orange Polska. – Bardzo wysoko oceniam współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji, w tym z minister Buk. Jej osobiste zaangażowanie w rozwiązanie problemu harmonizacji limitów pola elektromagnetycznego zasługuje na najwyższe uznanie, zwłaszcza wobec bezprecedensowych ataków personalnych ze strony osób radykalnie sprzeciwiających się wykorzystywaniu technologii 5G – mówi Drożdż.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama