Sama rezygnacja Buk, nadzorującej m.in. telekomunikację, nie była jednak dla branży zaskoczeniem. – Od dłuższego czasu pojawiały się na rynku informacje o zakończeniu misji przez panią minister – przyznaje Witold Drożdż, członek zarządu Orange Polska. – Bardzo wysoko oceniam współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji, w tym z minister Buk. Jej osobiste zaangażowanie w rozwiązanie problemu harmonizacji limitów pola elektromagnetycznego zasługuje na najwyższe uznanie, zwłaszcza wobec bezprecedensowych ataków personalnych ze strony osób radykalnie sprzeciwiających się wykorzystywaniu technologii 5G – mówi Drożdż.