2021 rok przyniósł w sektorze telekomunikacyjnym, w tym na warszawskiej giełdzie, spore zmiany. Najpierw, w kwietniu, po niecałych czterech latach od debiutu notowania opuściły akcje Play Communications pośrednio właściciela P4, operatora sieci komórkowej Play (nadal są obligacje P4 na Catalyst). 31 grudnia z giełdowego parkietu po 21 latach notowań oficjalnie zeszła Netia. Na razie jeśli nie liczyć mniejszych firm z NewConnect, inwestorzy zainteresowani branżą mają do dyspozycji walory dwóch przedstawicieli sektora: Cyfrowego Polsatu i Orange Polska. Można zastanawiać się, które wybrać i z jakiego powodu.