Możliwe negocjacje z obligatariuszami Energi

Jest duże ryzyko przekroczenia kowenantów przez gdańską spółkę po podjęciu przez nią realizacji bloku w Ostrołęce – alarmują analitycy.

Publikacja: 16.08.2016 06:16

Dariusz Kaśków, prezes Energi, skłania się ku temu, by inwestycja w Ostrołęce nie była realizowana w

Dariusz Kaśków, prezes Energi, skłania się ku temu, by inwestycja w Ostrołęce nie była realizowana w formule project finance i była częściowo na bilansie spółki. To zaniepokoiło analityków.

Foto: Archiwum

Z naszych informacji wynika, że już we wrześniu może dojść do spotkania Energi z obligatariuszami. Chodzi o uelastycznienie sytuacji finansowej w kontekście tzw. kowenantów, które dopuszczają obecnie wskaźnik dług netto/EBITDA na maksymalnym poziomie 3,5. Na koniec czerwca wskaźnik ten wynosił 2,3.

Nie udało nam się jednak ustalić, co spółka chciałaby osiągnąć poprzez negocjacje. Energa nie odpowiedziała na nasze pytania.

Pozostało jeszcze 86% artykułu
Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Reklama
Surowce i paliwa
JSW zwiększa wydobycie zgodnie z planem naprawczym spółki
Surowce i paliwa
Unimot widzi dobre perspektywy na kolejne miesiące
Surowce i paliwa
Węglowe odpisy wreszcie za Polską Grupą Energetyczną
Surowce i paliwa
KGHM stawia na poprawę efektywności zagranicznych złóż
Surowce i paliwa
Na Litwie wybuchły wagony z LPG należące do grupy Orlen. Duże straty i ranny
Surowce i paliwa
Unimot największy wzrost zysków zanotował w biznesie paliw ciekłych
Reklama
Reklama