Reklama

Węglowej dziury sami nie zasypiemy

Wydobycie czarnego paliwa utrzyma się w tym roku na niskim poziomie. Import znów będzie potrzebny.

Spółki węglowe realizują wielomilionowe inwestycje, ale efektem będzie zaledwie utrzymanie w 2018 r. krajowej produkcji węgla. W minionym roku wydobyliśmy niespełna 66 mln ton. Jak wynika z naszych wyliczeń, ten niski poziom utrzyma się także w tym roku. Największe spółki górnicze planują bowiem utrzymanie albo tylko niewielkie zwyżki produkcji.

– Nie przewiduję wzrostu wydobycia węgla ani w tym, ani w przyszłym roku. To oznacza utrzymanie się także wzmożonego importu tego surowca – komentuje Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama