W branży zaczynał, podobnie jak wszyscy na przełomie lat 80. i 90., rozwożąc leki osobowym samochodem do zaprzyjaźnionych aptek w okolicach Torunia. Jak niejednokrotnie przyznawał, w pierwszych kontaktach handlowych pomagała mu reputacja mamy, która do dziś prowadzi aptekę. Sam Kazimierz Herba wciąż stara się utrzymywać jak najlepsze stosunki z aptekarzami. Jego firma jako jedyna nie próbowała stworzyć własnej sieci aptek, a zakaz konkurowania z klientami w detalu ma wpisany w statucie.
Zresztą to zrozumienie partnerów nie zawsze było odwzajemniane. Warto choćby przypomnieć, że w początkowej fazie rozwoju Torfarmu aptekarze stali się jego udziałowcami. Szybko jednak się okazało, że nie potrafią myśleć o hurtowym biznesie jako o własnym, który warto rozwijać. Bardziej zależało im na jak najszybszych dywidendach. Dlatego Herba odkupił od nich papiery i zdecydował się wprowadzić spółkę na giełdę.
W momencie debiutu Torfarm miał niecałe dziesięć procent rynku i piąte lub szóste miejsce w rankingu największych dystrybutorów leków w kraju. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa rozpoczął się niecałe cztery lata temu, gdy dokonał pierwszej poważnej akwizycji hurtowni aptekarskiej Galenica-Silfarm, a rok później również należącej do aptekarzy Optimy Radix.
W środowisku mówiono, że Herba pokonał większych konkurentów, bo detaliści bardziej mu ufali. To, że było to zbyt duże uproszczenie, okazało się, gdy Torfarm przegrał z PGF walkę o największą hurtownię aptekarską – Apofarm. Wtedy zarząd toruńskiej firmy skupił się na restrukturyzacji kosztów i realizacji nowych pomysłów.
Ponad rok temu Herba podjął decyzję o wycofaniu się z zarządu, a Torfarm zaczął informować o kolejnych projektach. Rozwój wirtualnej sieci aptek pod marką Świat Zdrowia i komplementarny z nim program usług marketingowych i sprzedażowych dla producentów leków, własna agencja reklamowa i czasopismo poświęcone zdrowiu, w końcu własna marka leków, którą wprowadzono na rynek. Celem jest szukanie dodatkowych źródeł zysku wokół głównego – niestety z natury niskomarżowego – biznesu hurtowego.