Granica między informacją a reklamą nie jest wyraźna

Od dwóch miesięcy nie wolno publicznie zdradzać szczegółów dotyczących prywatnych emisji obligacji. Rynek nie próbuje jednak wyznaczyć nowych standardów informacyjnych.

Publikacja: 20.06.2013 11:10

W czerwcu informację o zamiarze uplasowania emisji obligacji podał Kruk. Zrobił to z wyprzedzeniem w

W czerwcu informację o zamiarze uplasowania emisji obligacji podał Kruk. Zrobił to z wyprzedzeniem w stosunku do emisji ?i w odróżnieniu od innych komunikatów tego typu, które Kruk zwykł publikować przy okazji wcześniejszych emisji (sprzed wejścia nowelizacji), od razu podał także wysokość marży.

Foto: Bloomberg

Znowelizowana ustawa o ofercie publicznej obowiązuje już niemal dwa miesiące. Pewne efekty widać, głównie po stronie oferujących, którzy są zdecydowanie bardziej wstrzemięźliwi w udostępnianiu informacji o szczegółach dotyczących ofert. Ale już same spółki nie zmieniły polityki informacyjnej. To oznacza, że część podaje informacje o emisjach dopiero po przydziale obligacji, a część przed przeprowadzeniem emisji.

Kruk i PTI

Pozostało jeszcze 92% artykułu
Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Parkiet PLUS
Sytuacja dobra, zła czy średnia?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Parkiet PLUS
Pierwsza fuzja na Catalyst nie tworzy zbyt wielu okazji
Parkiet PLUS
Wall Street – od euforii do technicznego wyprzedania
Parkiet PLUS
Polacy pozytywnie postrzegają stokenizowane płatności
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Parkiet PLUS
Jan Strzelecki z PIE: Jesteśmy na początku "próby Trumpa"
Parkiet PLUS
Co z Ukrainą. Sobolewski z Pracodawcy RP: Samo zawieszenie broni nie wystarczy