Reklama

Plan minimum na 2014 rok to powtórzenie tegorocznych wyników

Pytania do Wojciecha Gątkiewicza, prezesa Pfleiderer Grajewo
Plan minimum na 2014 rok to powtórzenie tegorocznych wyników

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska

Patrząc na rezultaty Grajewa, widać wyraźnie, że koniunktura w branży zaczyna Wam sprzyjać. Co miało wpływ na tak znaczącą poprawę?

Ten rok miał dwa oblicza. Pierwsza połowa roku była trudna dla branży. W pierwszym półroczu rynek nie rozwijał się w zasadzie w wcale. Kolejne miesiące były zdecydowanie lepsze. Po słabszym początku roku nastąpiło ożywienie na rynku, będące efektem wzrostu zamówień ze strony producentów mebli stymulowanego głównie ożywieniem na rynkach eksportowych, zwłaszcza na rynku niemieckim. To przełożyło się na wyraźną poprawę na wszystkich poziomach rentowności.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama