Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wszystkie światowe zestawienia z prognozami dla działań marketingowo-reklamowych na pierwszych miejscach wymieniają m.in. działającą w oparciu o modele efektywnościowe reklamę w sieci. - Reklamodawcy zwiększają budżet reklamowy w tym segmencie kosztem przede wszystkim prasy, ale i telewizji. Liczą się z każdą złotówką, więc nowe technologie precyzyjnego targetowania reklamy, takie jak RTB (real-time-bidding, „giełda" reklamowa prowadzona w czasie rzeczywistym – red.), będą w dalszym ciągu zyskiwać na znaczeniu i przyczyniać się do wzrostu wartości rynku reklamy online – mówi Maciej Kita, dyrektor ds. sprzedaży w domu mediowym OMD. – Widać również wyraźny wzrost wydatków na SEM/SEO reklamy działające w oparciu o mechanizmy wyszukiwarek internetowych – red.) oraz mobile. W obliczu kryzysu będą się rozwijały narzędzia umożliwiające zwrot z inwestycji w media (ekonometria), które dla wielu marketerów już dziś są podstawą akceptacji rekomendacji działań mediowych – dodaje. RTB jako jedną z popularniejszych form reklamowych wymienia też Paweł Suchocki, dyrektor zarządzający agencji reklamowej Buzz Media. – Marketerzy będą płacili za konkretne efekty. Coraz większe środki będą przeznaczane na działania skierowane do indywidualnego konsumenta. Marketerzy w większym stopniu będą dążyli do wytworzenia z nim interakcji. Zaangażowanie konsumenta w świat marki będzie miało przełożenie na zjawisko rekomendacji. Królować w dalszym ciągu będą media społecznościowe, a kampanie oparte na marketingu rekomendacji staną się popularniejsze. Ten rok zaowocuje jeszcze większymi nakładami na działania w mobile – prognozuje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Badania pokazują, że aż w 70 proc. przypadków sztuczna inteligencja, zaprzęgnięta do pracy biurowej, źle wykonuje powierzone zadania. Co więcej, eksperci szacują, że do końca 2027 r. ponad 40 proc. takich projektów opartych na agentach AI zostanie anulowanych.
Rynek mieszkaniowy w Polsce w ostatnich latach to prawdziwa sinusoida. Od zamrożenia rynku po pandemii, przez euforyczne zakupy w okresie rekordowo niskich stóp procentowych, kolejne załamanie popytu po skoku inflacji i napaści Rosji na Ukrainę, po ponowny wzrost rynku stymulowany programem „Bezpieczny kredyt 2 proc.” i kolejny spadek popytu po wygaśnięciu programu.
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.