Reklama

Zmienna 10-tka dla spekulantów

Oto lista najbardziej ryzykownych spółek z warszawskiej giełdy. Na wahaniach ich kursów można zarobić kilkadziesiąt procent w jeden dzień.

Aktualizacja: 11.02.2017 10:58 Publikacja: 17.10.2013 10:49

Ze statystyk wynika, że największych emocji dostarczyła w ostatnich sześciu miesiącach inwestorom uk

Ze statystyk wynika, że największych emocji dostarczyła w ostatnich sześciu miesiącach inwestorom ukraińska spółka rolnicza Agroton.

Foto: Bloomberg

Na podstawie danych agencji Bloomberga sporządziliśmy listę spółek, które w ciągu ostatniego pół roku (w okresie od 10 kwietnia do 10 października) wyróżniały się największą zmiennością notowań. Pod uwagę wzięliśmy odchylenie standardowe dziennych stóp zwrotu. Jest to najpopularniejsza miara ryzyka. Na podstawie dotychczasowego zachowania kursu pozwala w łatwy sposób ocenić, jak ryzykowna może być inwestycja w akcje danej spółki. Pominęliśmy przy tym spółki z kursem poniżej 10 groszy, gdzie wysoka zmienność jest oczywista, oraz te, w przypadku których w ciągu ostatniego półrocza więcej niż połowa sesji zakończyła się bez zawarcia choćby jednej transakcji.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Parkiet PLUS
Mikołajkowy prezent dla kredytobiorców od RPP. Ale nie dla deponentów
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Parkiet PLUS
Czy polskie społeczeństwo w sferze finansowej postępuje uczciwie?
Parkiet PLUS
Inwestorzy nie boją się o obligacje deweloperów
Parkiet PLUS
Konsumpcja zaczyna hamować wzrost oszczędności
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Parkiet PLUS
Po dwóch latach Europejska Emerytura dała ponad 30-proc. stopę zwrotu
Parkiet PLUS
Miliardowe zyski banków. To ostatni tak dobry kwartał przed podwyżką CIT?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama