Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Jasieński kupował obrazy Jacka Malczewskiego. Zamówił u artysty swój portret z chochołem.
Parę dni temu w Muzeum Narodowym w Krakowie (www.mnk.pl) otwarto dwie wielkie wystawy o Feliksie „Manggha" Jasieńskim, największym kolekcjonerze w dziejach Polski. Dziś nadal każdy może stworzyć muzealnej wartości kolekcję we wszystkich przedziałach cenowych.
Jasieński (1861–1929) w 1920 roku ofiarował Muzeum Narodowemu w Krakowie ok. 15 tysięcy obiektów, wybitne dzieła np. Boznańskiej, Malczewskiego, Wyspiańskiego. Dar obejmuje także światową grafikę, a przede wszystkim sztukę Dalekiego Wschodu. Kolekcja sztuki japońskiej ma ogromną wartość w skali międzynarodowej, jest magnesem dla turystów i naukowców ze świata.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Rada Polityki Pieniężnej znów obniżyła stopy procentowe. W sumie spadły one już o 175 punktów bazowych. Stopa re...
Co trzeci respondent biorący udział w badaniu BIG InfoMonitor i BIK twierdzi, że Polacy w sferze finansowej nie...
Zła wiadomość jest taka, że przez ostatnich 12 miesięcy zdecydowana większość deweloperów mieszkaniowych obecnyc...
Wzrost sprzedaży detalicznej spowodował osłabienie tempa przyrostu oszczędności – we wrześniu przybyło mniej niż...
Europejska Emerytura, czyli pierwszy polski Ogólnoeuropejski Indywidualny Produkt Emerytalny (OIPE), ruszyła dwa...
Wyniki banków za III kwartał powinny być wciąż znakomite. Ale wcale nie musi to poprawić ich notowań na giełdzie...