Reklama

Giełdowe spółki nie chcą już inwestować w biogazownie

Kilka lat temu spółki notowane na GPW planowały istotne inwestycje w biogazownie. Obecnie tego typu instalacje posiada tylko Enea.

Publikacja: 19.03.2016 17:43

Giełdowe spółki nie chcą już inwestować w biogazownie

Foto: Bloomberg

Do tej pory wybudowano w Polsce zaledwie kilkadziesiąt biogazowni. To bardzo mało, wziąwszy pod uwagę, że zgodnie z rządowymi założeniami sprzed kilku lat, do 2020 roku mieliśmy wybudować około 2 tys. tego typu instalacji. Co więcej, w każdej gminie miała znajdować się przynajmniej jedna biogazownia.

Trudno się dziwić, że wówczas bardzo wiele firm, w tym giełdowych, chciało zaistnieć w nowo powstającym segmencie rynku, a nawet odgrywać w nim istotną rolę. Za inwestycjami w biogazownie przemawiały zresztą nie tylko rządowe plany wspierania tego biznesu, ale również powszechne oceny mówiące o tym, że biogaz to stabilne i przewidywalne źródło energii odnawialnej. Dziś niemal cała branża stoi na skraju bankructwa i nikt nie myśli o inwestowaniu w nowe obiekty. Wszystko za sprawą braku odpowiedniego wsparcia dla funkcjonowania i rozwoju biogazowni.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Parkiet PLUS
Mikołajkowy prezent dla kredytobiorców od RPP. Ale nie dla deponentów
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Parkiet PLUS
Czy polskie społeczeństwo w sferze finansowej postępuje uczciwie?
Parkiet PLUS
Inwestorzy nie boją się o obligacje deweloperów
Parkiet PLUS
Konsumpcja zaczyna hamować wzrost oszczędności
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Parkiet PLUS
Po dwóch latach Europejska Emerytura dała ponad 30-proc. stopę zwrotu
Parkiet PLUS
Miliardowe zyski banków. To ostatni tak dobry kwartał przed podwyżką CIT?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama