Reklama

WIG20 tkwi w spadkowym układzie

Niedźwiedzie zaatakowały pod koniec tygodnia. Jak wygląda sytuacja na wykresach indeksów?
WIG20 tkwi w spadkowym układzie

Foto: Fotorzepa/Waldemar Kompala

Drugi tydzień czerwca na GPW miał dwa oblicza. Pierwsze zdecydowanie należało do byków. Od piątku do środy WIG20 zyskał prawie 100 pkt i wrócił nad 1800 pkt. Paliwem do zwyżek okazały się słabe dane z amerykańskiego rynku pracy. Odczyt dotyczący zmiany zatrudnienia był znacznie niższy od oczekiwań, co dla rynków stanowi argument za odłożeniem w czasie podwyżki stóp procentowych w USA. Niestety, w II połowie tygodnia do głosu doszły niedźwiedzie. W czwartek WIG spadł o 1,6 proc., do 1814 pkt, a minimum piątkowej sesji wyniosło 1777 pkt. W opinii analityków w końcówce tygodnia na rynku wróciły „stare strachy".

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama