Reklama

Jak wynagradzać menedżerów, także „na państwowym”

Efektywne wynagradzanie menedżerów powinno równoważyć interesy spółki (a w tle jej ekonomicznych właścicieli) oraz ich samych. Bardziej istotne niż „ile płacić", jest pytanie „jak wynagradzać". Temat powraca przy okazji – dokonującej się obecnie – transformacji zasad wynagradzania członków zarządów oraz rad nadzorczych spółek z udziałem (m.in.) Skarbu Państwa.
Jak wynagradzać menedżerów, także „na państwowym”

Foto: Bloomberg

Polityka wynagradzania członków zarządu spółek od dawna budzi zainteresowanie akcjonariuszy, ale również kontrowersje opinii publicznej z uwagi na zwiększanie się wynagrodzeń od lat 90. na całym świecie. Wzrost wynagrodzeń uzasadnia się szybko zmieniającymi się warunkami rynkowymi, w których kierowanie dużymi organizacjami staje się coraz trudniejsze. Wymaga ono bardziej utalentowanych profesjonalistów, których można pozyskać do pracy, oferując konkurencyjne na rynku uposażenie. W dodatku menedżerowie odczuwają presję, aby wykorzystać wszelkie możliwości związane z postępującą globalizacją i pojawianiem się nowych technologii w celu zwiększenia konkurencyjności i zysków spółek, którymi kierują.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama