Lokata na 10 proc. Po spełnieniu warunków

Publikacja: 06.06.2023 21:00

Lokata na 10 proc. Po spełnieniu warunków

Foto: Adobe Stock

W ING BSK będzie drożej | Bank wycofuje bezpłatną, pierwszą w okresie rozliczeniowym, wypłatę gotówki z bankomatów obcych kartą Visa zbliżeniowa dla konta Mobi powyżej 26 lat i konta Direct. Rośnie opłata za wypłaty z bankomatów obcych w Polsce dla obu tych kont: kartą Visa zbliżeniową z 5 zł do 10 zł, BLIK-iem z 2,50 zł do 5 zł (od drugiej wypłaty). Zmienia się też miesięczna opłaty za karty Visa zbliżeniowe – z 7 zł do 10 zł.

Promocje w PKO BP | PKO BP wprowadza promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Plus: łącznie 8,5 proc. w stosunku rocznym. Oferta będzie obowiązywać do 29 czerwca, a mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci banku. Promocja dotyczy wpłaty w wysokości do 100 tys. zł, obejmuje nowo wpłacane środki. Ponad standardowe 2 proc. w stosunku rocznym klienci otrzymują przez 60 dni dodatkowe 6,5 proc., czyli w sumie 8,5 proc. w stosunku rocznym.

Dla młodych klientów, którzy oszczędzają na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, do końca czerwca trwa promocja, w ramach której zgromadzone na tym koncie środki do kwoty 10 tys. zł są oprocentowane łącznie 8 proc. w skali roku. 6 proc. do kwoty 10 tys. zł plus bonus w wysokości 2 proc., który można uzyskać za systematyczne wpłaty od 20 zł do 1000 zł i brak wypłat przez kolejne trzy miesiące. Odsetki podstawowe są kapitalizowane co miesiąc, a odsetki bonusowe w okresach trzymiesięcznych.

Natychmiast i za darmo | Z Kontem Jakie Chcę i Kontem Select przelewy natychmiastowe w Santander Banku Polska są bezpłatne.

W przypadku Express Elixir maksymalna kwota przelewu to 5 tys. zł, BlueCash – 20 tys. zł.

Placówki po nowemu | Bank Millennium rozpoczął transformację placówek detalicznych. Uruchomiony w tym roku proces obejmuje szereg zmian dotyczących modelu pracy, oferowanych usług i zapewnienia spójnych doświadczeń klientów zarówno w oddziałach, jak i kanałach cyfrowych.

Bank promuje przeniesienie prostych czynności, jak wypłaty i wpłaty, do bankomatów i wpłatomatów. W związku z tym zwiększa udział placówek, w których obsługa gotówkowa odbywa się wyłącznie z wykorzystaniem wpłatomatów i bankomatów. Zgodnie z planem do końca tego roku ponad 150 oddziałów będzie funkcjonowało w tym formacie. Od stycznia 2023 r. bank znacząco (o ponad 5 tys.) rozszerzył dostępność wpłatomatów. Klienci mogą teraz korzystać z urządzeń dwóch sieci – Euronet oraz Planet Cash.

Lokata urodzinowa IKO | Jeśli od dnia otwarcie sześciomiesięcznej lokaty do 31 października klient kupi w aplikacji IKO jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI, otworzy nowy rejestr albo dokupi fundusze inwestycyjne PKO TFI, jeżeli je ma, albo kupi w aplikacji IKO nowe dowolne ubezpieczenie PKO TU (nie dotyczy odnowień), albo ustanowi w aplikacji IKO dowolne zlecenie stałe, oprocentowanie lokaty wyniesie 10 proc. Bez spełnienia tych warunków odsetki wyniosą 5 proc. Maksymalna kwota lokaty to 50 tys. zł.

Oszczędzanie
Polacy stracili dużo oszczędności
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Oszczędzanie
Po obniżce stóp procentowych NBP tanieją depozyty
Oszczędzanie
Słaby złoty deprymuje oszczędzających w walutach
Oszczędzanie
Polscy studenci więcej oszczędzają
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Oszczędzanie
Po decyzji RPP zniknęły 8-procentowe promocyjne lokaty
Oszczędzanie
Polscy emigranci oszczędzają w kraju pobytu