Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.06.2021 17:31 Publikacja: 20.06.2021 17:17
Foto: AdobeStock
Aktualnie pytaniem za milion, jeśli nie za miliardy dolarów, jest kwestia wysokości inflacji czy też trwałości jej wysokich odczytów. Kontekst jest szczególny, ponieważ niskie odczyty inflacji umożliwiały bankom centralnym niemal bezkosztowy skup aktywów, natomiast skup aktywów wspierał koniunkturę na rynku kapitałowym – stąd też częste zestawienie sumy bilansowej Fed oraz notowań S&P 500. Jednakże swojego rodzaju „game changerem" jest ostatnio obserwowany wyskok inflacji i obawa o szybsze, niż do tej pory zakładano, wycofywanie się banków centralnych z luzowania ilościowego i podnoszenie stóp procentowych. Z tej perspektywy znaczenie makroekonomicznej wrażliwości wzrosło do rangi kluczowego parametru w relacji do średnioterminowych czynników sukcesu pod względem stóp zwrotu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najpopularniejszy ETF reprezentujący „górników złota” VanEck Gold Miners od początku roku zarobił ponad 40 proc.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Indeks WIG20 ma do pokonania średnioterminową przeszkodę cenową w postaci klastra Fibonacciego: 2788–2811 pkt.
Indeks WIG w tym roku zyskał już około 25 proc., po raz pierwszy w historii przełamując w czwartek symboliczną barierę 100 tys. pkt.
Po dość trudnej pierwszej połowie kwietnia na rynkach druga część miesiąca przyniosła dużą zmianę nastrojów, szczególnie na GPW.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Fundusze inwestujące w złoto odnotowały w zeszłym tygodniu rekordowy napływ netto środków w wysokości ok. 8 mld USD.
Chaotyczna i szkodliwa polityka prezydenta USA doprowadziła do kryzysu zaufania wokół amerykańskiej waluty, akcji i długu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas