Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Najwięcej – 7,8 proc. – zarobił BPS Obligacji Korporacyjnych, w czym spora zasługa spłaconych częściowo (a wcześniej spisanych) zabezpieczonych obligacji GetBacku. Kilka innych funduszy zarobiło 4,5–5,5 proc. w skali roku. Im z kolei pomogło zaangażowanie w papiery skarbowe lub fundusze zagraniczne – na światowym rynku obligacji trwała hossa z prawdziwego zdarzenia. Z nich wzięły się dobre wyniki funduszy obligacji skarbowych (nawet powyżej 8 proc. w przypadku długoterminowych papierów) i dwucyfrowe stopy zwrotu funduszy dłużnych rynków wschodzących.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jesienią 2024 r. na GPW zadebiutowały akcje Żabki, a od dziś w obrocie na Catalyst są dostępne obligacje handlowej spółki.
Deweloper uregulował w terminie kolejny kupon. W środę zapada seria obligacji o wartości 30 mln zł.
Jeśli przyszłość potoczy się wzdłuż centralnej ścieżki inflacji przygotowanej przez analityków Narodowego Banku Polskiego, najbezpieczniejszym wyborem pozostaną trzyletnie obligacje oszczędnościowe o stałym oprocentowaniu.
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, w czerwcu sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych wyniosła 6,56 mld zł.
Giełdowe spółki nie spieszą się z ofertami papierów dłużnych, z których pieniądze poszłyby na inwestycje związane z klimatem lub środowiskiem. Narzekają głównie na czasochłonność i koszty emisji.
Czy inwestorzy indywidualni o konserwatywnym podejściu do ryzyka włączą listy zastawne do swoich portfeli?