MedApp zapowiada utrzymanie minimum dwucyfrowej dynamiki

Spółka chciałaby w drugim kwartale złożyć wniosek o certyfikację swojego flagowego rozwiązania w amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Publikacja: 21.03.2022 13:24

Krzysztof Mędrala, prezes MedApp

Krzysztof Mędrala, prezes MedApp

Foto: materiały prasowe

Kurs MedAppu w poniedziałek po południu lekko rośnie. Obecnie wynosi 0,56 zł (+1 proc.). Spółka na dzisiejszej konferencji prasowej opowiedziała o planach na najbliższe kwartały. Prezes Krzysztof Mędrala zapewnił, że firma jest w dobrej kondycji finansowej i że jest w stanie realizować zaplanowane wcześnie inwestycje bez konieczności przeprowadzania oferty publicznej. Spółka zamierzała wypuścić 29 mln nowych walorów (przy okazji przeprowadzki z NewConnect), ale z uwagi na niepewną sytuację na rynkach na razie wstrzymała te plany.

- Być może ten rozwój, przynajmniej na rynkach zagranicznych, będzie nieco wolniejszy niż pierwotnie zakładaliśmy, ale przy obecnej sytuacji rynkowej nie chcemy rozwadniać kapitału i wychodzić z emisją - podsumował prezes.

Spółka zamierza natomiast ubiegać się o dopuszczenie do obrotu serii akcji, które na razie dopuszczone nie są: czyli D, E, F i G. Liczba akcji obecnie dopuszczonych do obrotu to ponad 40 mln, a pozostałych ponad 200 mln.

- Przewidujemy, że do końca marca złożymy wniosek o dopuszczenie - zapowiedział prezes.

MedApp jest spółką technologiczną, działającą w sektorze medycznym. Oferuje rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową i medycynę cyfrową. Kluczowe produkty firmy to: CarnaLife Holo, HoloComm, CarnaLife System i Cyfrowa Przychodnia.

W 2021 r. przychody spółki urosły o 111 proc. do 12,7 mln zł, EBITDA o 110 proc. do 5,5 mln zł, a zysk netto o 94 proc. do 3,7 mln zł. Na 2022 r. zarząd zakłada osiągnięcie przynajmniej dwucyfrowej dynamiki wzrostu przychodów. Prezes zapowiedział też poprawę przepływów operacyjnych.

- To powinno być już widoczne w wynikach za I kwartał 2022 r. - zasygnalizował.

W tym miesiącu MedApp rozpoczął proces rejestracji pierwszej zagranicznej spółki, która będzie odpowiedzialna za rozwój biznesu na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W planach jest też rejestracja – jeszcze w 2022 r. – spółki w USA.

Trwają prace nad przygotowaniem i złożeniem (spółka celuje w II kwartał) wniosku o certyfikację rozwiązania CarnaLife Holo w amerykańskim urzędzie FDA. MedApp liczy, że na przełomie 2022 r. i 2023 r. będzie mógł na tamtejszym rynku oferować swoje rozwiązanie.

Medycyna i zdrowie
Synthaverse ze zleceniem na dostawę szczepionki przeciw gruźlicy
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży
Medycyna i zdrowie
Celon Pharma bliżej sprzedaży jednego z projektów
Medycyna i zdrowie
Pozytywne wiadomości z Celon Pharmy wsparły kurs
Medycyna i zdrowie
Urteste coraz bliżej fazy badań klinicznych
Medycyna i zdrowie
Ryvu robi krok naprzód w walce z białaczką
Medycyna i zdrowie
Pure Biologics liderem wzrostów na giełdzie. Kurs zawisł na widełkach