Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Akcje Celon Pharmy w poniedziałek zdrożały o 5,3 proc., a we wtorek zyskiwały kolejne niemal 5 proc. Za jeden walor płacono po południu 45,5 zł, a wycena spółki przekroczyła 2 mld zł. Kurs odrobił w ten sposób większość strat z przełomu lipca i sierpnia.
Powodem takiego zainteresowania inwestorów Celon Pharmą może być informacja, że spółka uzyskała w Japonii patent na tzw. inhibitory FGFR i ich zastosowania w produktach leczniczych, zwłaszcza w terapiach onkologicznych. Szacuje się, że japoński rynek leków onkologicznych był wart ponad 9,4 mld USD w 2018 r., a w 2026 r. jego wartość wzrośnie do 14,1 mld USD.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W trakcie poniedziałkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Synektika, kurs spychając w dół kurs nawet o blisko 18 proc.
Zdaniem analityków Noble Securities wyceny krajowych firm biotechnologicznych są bardzo atrakcyjne, a ich akcje stanowią ciekawą opcję inwestycyjną do zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.
Zarząd Pure Biologics złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki w związku z utratą płynności finansowej. Ostatnią szansą na przetrwanie ma być emisja akcji.
Liczymy, że sytuacja w sektorze biotechnologicznym będzie się poprawiać, ale działamy w trybie zdecydowanie zwiększonej ostrożności. Pilnujemy budżetu, szukamy przychodów i innych nierozwadniających źródeł finansowania – mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics.
Giełdowa spółka zainaugurowała formalną procedurę, związaną z dopuszczeniem jej produktu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Biotechnologiczna spółka kontynuuje prace nad kluczowymi projektami. Ma zapewnione finansowanie przynajmniej do połowy 2026 r.