Inwestorzy będą zwracać większą uwagę na napływające fundamenty, ponieważ sytuacja na giełdach światowych uspokoiła się.
W dniu dzisiejszym poznamy indeks ISM z sektora produkcyjnego. Analitycy oczekują, że kondycja sektora wytwórczego w sierpniu ulegnie pogorszeniu, jakoże oczekuje się spadku do 53pkt. z 53.8pkt. zanotowanych w lipcu. Od jakiegoś czasu Fed również zaczyna dostrzegać możliwość spadku wzrostu gospodarczego i pogorszenie kondycji gospodarki, w związku z czym utrzymanie inflacji na zadowalającym poziomie schodzi na drugi plan.
Jeżeli publikowane w tym tygodniu dane z USA w rzeczywistości okażą się słabsze, to widzielibyśmy możliwość dalszego osłabiania się dolara
EURPLN
EURPLN pozostawał bardzo stabilny w dniu wczorajszym i zgodnie z naszymi oczekiwaniami kurs utrzymał się w zakresie 3,81-3,8300, a więc dobrą strategią był handel właśnie w tym przedziale. Ważne wsparcie w rejonie 3,81 wynikajace z 38,2% zniesienia fib zostało obronione. W dalszym ciagu dobrą strategią wydaje się byc sprzedaż EURPLN na odbiciach korekcyjnych w okolice 3,8300 i 3,8420. Dobrym poziomem do kupna jest 3,8100. Na skutek uspokojenia sytuacji na rynkach giełdowych złoty powinien kontynuować powolne umacniania się z okolic ostatnich maksimów. Oddaliliśmy się od silnych oporów w okolicach 3,85, a jesteśmy coraz bliżej istotnych wsparć, które mogą być już wkrótce testowane. Istotnym wsparciem poza 3,81 pozostaje poziom 3,8000.