Również próby odreagowania ostatniego umocnienia dolara mogą stanowić niewielki bodziec do kupna rodzimej waluty. Podobnie jak oczekiwanie na jutrzejszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej ws. stóp procentowych. Opublikowane bowiem w poniedziałek dane o przeciętnym wynagrodzeniu w Polsce, którego dynamika sięgnęła w listopadzie 12 proc., znacznie zwiększyły niepewność co do decyzji jaką w środę podejmie Rada. Teza mówiąca o podwyżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych do 5,25 proc. w przypadku stopy referencyjnej, jaką lansuje część rynku, zyskała wczoraj dodatkowych zwolenników.
W kolejnych dniach notowania złotego przede wszystkim będą pozostawać pod wpływem czynników kształtujących nastawienie do ryzyka na globalnych rynkach. Inne impulsy będą miały wpływ jedynie uzupełniający. Wyjątkiem może być tylko zaskakująca podwyżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej w dniu jutrzejszym, co na jeden dzień skierowałoby uwagę inwestorów na politykę monetarną.
O godzinie 16:17 kurs USD/PLN testował poziom 2,5101 zł, spadając o 0,6 grosza w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po spadku o 0,2 grosza, testował poziom 3,6175 zł.
Marcin R. Kiepas