Negatywne konsekwencje miał też zaskakujący spadek produkcji przemysłowej w Niemczech oraz strata dubajskiego dewelopera.
W Nowym Jorku indeksy traciły drugi dzień. Walory Bank of America taniały ponad 1 proc. Na każdą spółkę drożejącą przypadało w pierwszej fazie notowań dziesięć taniejących. Gracze pozbywali się akcji firm wydobywczych, którym ciążyły spadające ceny surowców. Akcje spółki McDonald’s taniały z powodu słabej sprzedaży w listopadzie. Zdaniem analityków banku Goldman Sachs wskaźnik Standard&Poor’s 500 do końca przyszłego roku może zyskać 13 proc. Według nich w drugiej połowie 2010 r. inwestorzy mogą wycofywać pieniądze z rynków akcji na skutek obaw o siłę ożywienia gospodarczego.
W Europie akcje National Bank of Greece taniały ponad 8 proc., zaś indeks giełdy w Atenach spadł do najniższego poziomu od lipca. W dół poleciały też walory Piraeus Bank i Alpha Bank. Sprzedawano również papiery banków w innych krajach. Kapitalizacja Allied Irish Banks zmniejszyła się 8,5 proc. W Londynie inwestorzy pozbywali się akcji Royal Bank of Scotland mocno zaangażowanego w Dubaju. Tym razem powodem była strata tamtejszego dewelopera Nakheel PJSC. Tesco, trzeci na świecie detalista, rozczarowało inwestorów wynikami sprzedaży w trzecim kwartale. Na koniec dnia wskaźnik Dow Jones Stoxx 600 miał na minusie 1,6 proc.W regionie Azja-Pacyfik akcje taniały, zaś najmocniej spadały ceny walorów spółek finansowych i energetycznych. Jednak wartość indeksu MSCI zmieniła się nieznacznie.
Ceny ropy spadały we wtorek już piąty dzień z rzędu i była to najdłuższa taka seria od lipca. Wpływały na to m.in. nieoczekiwany spadek produkcji w Niemczech i mocniejszy dolar. Baryłka w dostawach styczniowych w Nowym Jorku spadła poniżej 73 USD do 72,51 dolara. Brent w Londynie taniała nawet do 75,20 USD.
W Nowym Jorku marcowe kontrakty na miedź rano w handlu elektronicznym taniały 0,8 proc., do 3,1815 dolara za funt. Rosnące zapasy w magazynach monitorowanych przez Londyńską Giełdę Metali interpretowano jako potencjalny sygnał słabnącego popytu. O 17.30 naszego czasu tona miedzi kosztowała tam 6985 USD (-14 USD), zaś najwyższa cena wynosiła 7113 dolarów.