Nasdaq w dół, DJ stabilnie

Aktualizacja: 06.02.2017 05:23 Publikacja: 12.12.2000 20:09

Na godzinę przed zamknięciem Nasdaq Composite powiększył straty z początku sesji do -2,4% (2942 pkt.), a Dow Jones powrócił do poziomu 10780 pkt. (+0,5%) z dziennego maksimum na wysokości 10855 pkt. Oba wskaźniki mają wyraźne problemy ze wzrostami, a początkowe silne zwyżki niektórych firm na NYSE i stabilizacja na Nasdaq odwróciła się w spadki na rynku elektronicznym i stabilizację na NYSE.

Spory wzrost na początku sesji udało się utrzymać jedynie AT&T i Procter&Gamble, nie są one już jednak tak silne jak kilka godzin wcześniej. Więcej firm znalazło się za to pod kreską ? do mocno zniżkujących Honeywell i General Electric dołączyły firmy informatyczne i niektóre spółki starych technologii ? Philip Moriss, Coca-Cola, Disney, Alcoa, Minessota Mining.

Dow Jones znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, wsparcie znajduje się na poziomie 10720 pkt. Ze średnioterminowej perspektywy, zwyżka powyżej 10900 pkt. jest wątpliwa, gdyż charakter obecnej formacji nie daje dużych szans na wyjście górą z konsolidacji.

Na Nasdaq-u zrobiło się dziś nieco nerwowo, niektóre firmy zaliczyły spadki typowe dla okresu silnej bessy. Ebay, JDS Uniphase, Palm i I2 Technologies spadły ponad 7,5%, spadają też największe firmy ? Intel, Oracle, Cisco, Sun i Qlogic. Dobrze trzymają się natomiast Dell (+7,5%) i Microsoft (+2,4%), dlatego Nasdaq Composite traci tylko 2,4%.

Nasdaq natomiast nie potwierdził przebicia 3000 pkt. i dziś nie udało mu się powrócić powyżej tej strefy. W najbliższych dniach byki mogą jeszcze raz zaatakować, silny opór przebiega na wysokości 3050 pkt. Siła ostatnich wzrostów świadczy o możliwości zmiany średnioterminowego trendu, obecnie możliwa jest jeszcze konsolidacja w strefie 2800 (gdzie przebiegają krótkoterminowe średnie kroczące) a 3050 pkt. ? długoterminową linią trendu spadkowego.

Komentarze
Na co czeka RPP?
Komentarze
Gołębnik pozostaje otwarty
Komentarze
Kwiecień w obligacjach
Komentarze
W Polsce stopy w dół, w USA nie
Komentarze
Wyczekiwane decyzje RPP
Komentarze
Łapanie oddechu