Po raz kolejny dane dotyczące ilości noworejestrowanych bezrobotnych okazały się znakomite. Wyniosły one 293 tys. Nastroje mierzone za pomocą indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan okazały się lepsze niż poprzednio. Dynamika produkcji wyniosła 0,7%, przy poprzedniej wartości (-0,2). Dolarowi pomogły również informacje z Chin. Bank Centralny w tym kraju podniósł w piątek stopy procentowe z 6,39% do 6,57, celem wyhamowania pędzącej gospodarki. Jednocześnie podniesiono wymagane depozyty z 2,79% do 3,06. Ma to na celu ograniczenie możliwości inwestycyjnych. Zmieniono również zakres wahań chińskiej waluty. Być może jest to krok mający na celu uwolnienie w przyszłości kursu juana. Ze względu na małą ilość danych makroekonomicznych w tym tygodniu rynek powinien kontynuować zapoczątkowany ruch. Poznamy między innymi sprzedaż nowych domów za kwiecień oraz sprzedaż na rynku wtórnym. Tak jak poprzednio prognozy nie są zbyt optymistyczne. Jednak wygląda na to, iż w ostatnim czasie są one lekceważone przez inwestorów. Niższa presja inflacyjna oraz dobre dane doprowadziły do wzrostów na giełdach w USA. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 13556,53 pkt ustanawiając kolejny rekord.
Złoto straciło na wartości z 663,70 usd/oz do 657,68. Zachowanie tego metalu potwierdza aprecjację waluty amerykańskiej.
O godzinie 15:31 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3487 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: niedźwiedzie (zwolennicy mocniejszego dolara) są w dalszym ciągu w bardzo dobrej formie, co widać przez pryzmat dzisiejszej sesji. Po raz kolejny przy praktycznie braku odczytów makroekonomicznych doszło do wygenerowania nowego minimum, które wyniosło 1,3435! Aprecjacja dolara do euro o ponad 60 punktów ze złamaniem silnego wsparcia w rejonie 1,3460 dobitnie świadczy o coraz lepszym sentymencie wokół zielonego. Aktualnie analizując rynek tej pary spodziewać się można dalszego spadku kursu. Najbliższe bardzo istotne wsparcie wyrysować można dopiero na 1,3330 - 1,3360. W przestrzeni pomiędzy obecną ceną, a wskazanym miejscem charakterystycznym trudno będzie bykom uzyskać trwałą przewagę. Pierwszy opór to aktualnie rejon 1,3520.
RYNEK KRAJOWY