Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 21:52 Publikacja: 10.03.2015 07:01
Kamil Jaros, analityk, EFIX DM
Foto: Archiwum
W przypadku samego indeksu ma to znaczenie, gdyż wahania wartości średniej rynkowej z poprzednich pięciu dni wyznaczają obszar zmian bez większych konsekwencji. Jeśli jednak doszłoby do wyjścia poza minimum lub maksimum ubiegłotygodniowych wahań, można byłoby się pokusić o wniosek, że na rynku dochodzi do zmiany. W ubiegłą środę wyznaczone zostało minimum na poziomie najniższym od ponad miesiąca. Taki spadek, który miał miejsce przed tygodniem, można uznać za istotny. Tym samym za istotne trzeba uznać odbicie, które się po nim pojawiło. Jeśli odbicie zaneguje wspomniany spadek, będzie to przejaw mocnej kontry popytu, a tym samym nawet podstawa do zmiany nastawienia na neutralne. Co do zmiany nastawienia na pozytywne, warunki pozostają niezmienione. To nadal poziom szczytu z 4 grudnia.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
RPP obniżyła stopy procentowe w maju, pierwszy raz od 19 miesięcy, czym zadowoliła nie tylko uczestników rynków finansowych.
W RPP głosy o powrocie do obniżania stóp w lipcu, a inwestorzy przygotowują się do tego, dokupując stałokuponowe obligacje.
Trudno przewidywać obecne nastroje inwestorów. Pierwsze emisje w aktualnym stanie wzrostu niepewności rynkowej przyniosą wiele rozstrzygnięć.
Ostatnie sesje to okres stabilizacji na rynkach szczególnie w przypadku kursu złotego do euro i krajowego rynku stopy procentowej.
Oczekiwania na redukcje stóp procentowych w Polsce doprowadziły do obniżenia oprocentowania lokat bankowych i obligacji SP.
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas