Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Zmienność to jest to, co kochają spekulanci. Tej nie brakowało w ostatnim czasie na rynku ropy naftowej. Ceny czarnego złota potrafiły dynamicznie rosnąć, by po chwili znów złapać zadyszkę i równie dynamicznie spadać. Jeszcze na początku września za baryłkę ropy typu WTI płacono około 45 USD. W połowie ubiegłego tygodnia cena zbliżyła się do ważnego poziomu 50 USD. W tym miejscu nastąpił jednak kolejny zwrot akcji. W efekcie w poniedziałek ropa kosztowała 47,7 USD za baryłkę. Czy to tylko chwila słabości byków czy też może początek większego ruchu spadkowego?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Jeśli dolar powróci do spadków, to poziom 3 tys. pkt na WIG20 byłby w zasięgu – mówi Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa Noble Securities.
W II kwartale polscy inwestorzy indywidualni częściowo wycofywali się z amerykańskich gigantów technologicznych, a jednocześnie dywersyfikowali swoje portfele, kierując środki m.in. do BYD, Novo Nordisk oraz europejskich firm z sektora obronnego.
– Myślę, że to znowu jest element rozgrywki ze strony Donalda Trumpa. I nie jestem osamotniony w tym twierdzeniu, bo patrząc na rynki finansowe wygląda na to, że dzisiaj jest raczej spokój – mówi o nowych cłach dr Marcin Mazurek, główny ekonomista mBanku.
Fenomenalne wzrosty banków są w większości za nami. Ich kursy będą szły bokiem albo rosły o tyle co koszt kapitału. Mam dwóch faworytów - mówi Kamil Stolarski, szef zespołu analiz giełdowych w Santander Banku.
Dynamika wzrostów na warszawskim parkiecie z I półrocza jest nie do powtórzenia, ale nadal widzę szansę na zwyżki w II półroczu – mówi Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny BM PKO BP.
Część inwestorów stwierdziła, że nie doważają Stanów, bo tam jest dziwny chaos polityczny, za to doważają resztę, która była wcześniej niedoważona, bo kapitał siedział w Stanach podczas hossy AI – mówi Daniel Kostecki, analityk CMC Markets.