Doroczne spotkanie praktyków z akademikami

Po raz szósty przedstawiciele kluczowych instytucji rynku kapitałowego spotkali się z akademikami, by podzielić się swoimi doświadczeniami i skomentować najnowsze trendy zachodzące w świecie finansów.

Publikacja: 21.12.2017 05:00

Autorzy najlepszych referatów poświęconych tematyce rynku kapitałowego odebrali nagrody na gali wień

Autorzy najlepszych referatów poświęconych tematyce rynku kapitałowego odebrali nagrody na gali wieńczącej VI Kongres Rynku Kapitałowego.

Foto: Archiwum

Okazją do wymiany myśli na linii biznes–nauka był VI Kongres Rynku Kapitałowego, wspólna inicjatywa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i KDPW_CCP oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Główną ideą Kongresu jest upowszechnianie aktualnej wiedzy o rynku kapitałowym i perspektywach jego rozwoju w środowisku naukowym, a także umocnienie relacji pomiędzy praktykami rynku kapitałowego a środowiskiem akademickim.

W bieżącym roku po raz pierwszy w programie Kongresu, poza prezentacjami tematycznymi, były także debaty z udziałem przedstawicieli kluczowych instytucji, na temat strategii dla rynku kapitałowego oraz prognoz dla rynku na rok 2018.

Po raz kolejny Kongresowi Rynku Kapitałowego towarzyszyła prezentacja wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów – największego na polskim rynku badania charakteryzującego inwestorów indywidualnych i analizującego wieloaspektowo ich zachowania, przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

W ramach Kongresu zorganizowany został także konkurs dla pracowników naukowych na referat o tematyce badawczej związanej z rynkiem kapitałowym. Jak oceniła Kapituła Konkursu, poziom merytoryczny prac z roku na rok jest coraz wyższy i bardziej praktyczny, co czyni je interesującym materiałem analitycznym dla praktyków rynku finansowego.

Zwieńczeniem konferencji była uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla autorów najlepszych referatów naukowych poświęconych tematyce rynku kapitałowego. W konkursie wzięli udział doktoranci i pracownicy naukowi wyższych uczelni i instytucji naukowych, zajmujący się dziedziną objętą zakresem tematycznym konferencji.

Na konkurs wpłynęło łącznie 17 referatów.

Kapituła w składzie: prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, prof. UW dr hab. Teresa Czerwińska, dr Marek Dietl, prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz, prof. dr hab. Marian Górski, Sławomir Panasiuk, dr Iwona Sroka, Michał Stępniewski, prof. dr hab. Jan Turyna, nagrodziła trzy najlepsze prace oraz przyznała dwa wyróżnienia.

W imieniu jury konkursu serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim prelegentom i uczestnikom Kongresu Rynku Kapitałowego dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział.

Zależy nam, aby prace osób zajmujących się naukowo problematyką rynków finansowych znalazły szersze grono odbiorców niż środowiska akademickie. Nie są to bowiem tylko czysto teoretyczne rozważania – mogą być praktycznie wykorzystane także w biznesie.

Dlatego, jak co roku, na łamach „Parkietu", który jest patronem medialnym Kongresu, publikujemy skróty najwyżej ocenionych referatów naukowych. Zapraszamy do lektury.

Inwestycje
Daniel Kostecki, CMC Markets: WIG20 na poziomie 3200 pkt? Czemu nie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Inwestycje
Piotr Kaźmierkiewicz, BM Pekao: Na Wall Street może się jeszcze trochę złego wydarzyć. Za to na GPW...
Inwestycje
100 tys. pkt to mało. 200 tys. pkt by się chciało. Tylko kiedy?
Inwestycje
Wiceprezes OPTI TFI: WIG sięgnie 200 tys. pkt. Prognoza dla GPW
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Inwestycje
WIG zdobył 100 tys. pkt. Co dalej? Analityk: przestrzeń do wzrostów się zawęża