Reklama

Ford Mustang. Frajda w dobrej cenie

Retro jest w cenie. Legenda Forda Mustanga liczy już 55 lat. Jest budowana bardzo konsekwentnie i dzięki temu – choć nie tylko – jest to obecnie najlepiej sprzedający się samochód sportowy świata.

Amerykanie potrafią genialnie promować swoje dzieła. Najlepiej chyba wychodzi im to z popkulturą; kino i muzyka podbiły świat. Dlaczego jednak jej częścią nie mogą być też słodkie napoje, kapelusze, buty albo samochody? Wkomponowane w celuloidowy świat stają się symbolem i marzeniem. Ford Mustang „zagrał" w Bondzie, w kultowym „Bullicie" pędził ulicami San Francisco, porywał fanów gry komputerowej „Need For Speed".

To działa na wyobraźnię. Dlatego sportowe marzenie wyleciało za ocean i jest obecnie dostępne w salonach sprzedaży 140 krajów świata. Ford Mustang zdominował nawet europejski rynek, gdzie tradycje sportowych aut są tak bogate, a konkurencja ogromna. Legenda, która zrodziła się w roku 1964, była właśnie amerykańską alternatywą dla europejskich wozów typu GT. Mustang zapoczątkował nowy segment samochodów, nazwany pony cars (pony oznacza kucyk). Adresowano go do młodych kierowców, poszukujących sportowego, niewielkiego auta. Nazwa idealnie nawiązywała do poczucia wolności i amerykańskich korzeni. Już pierwszego dnia sprzedaży złożono w USA 22 tysiące zamówień na nowy model.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama