Reklama

Na święta ceny rosną mocniej

W pierwszych dniach grudnia ceny w sklepach skoczyły w ujęciu rocznym 8,1 proc., choć średnia za listopad wyniosła 6,7 proc.

Publikacja: 18.12.2023 21:00

Na święta ceny rosną mocniej

Foto: Adobestock

Szybki szacunek wzrostu cen w grudniu autorstwa UCE Research i uczelni WSB Merito wskazuje na odwrócenie trendu, jeśli chodzi o sytuację w sklepach. Analitycy tłumaczą w raporcie mocniejszy wzrost cen w okresie 1–10 grudnia przedświątecznym wzrostem popytu konsumpcyjnego. Jednocześnie przewidują, że w grudniu wielomiesięczna tendencja spadkowa może zostać odwrócona i wówczas znowu powróci dwucyfrowy wzrost cen. Przy czym trudno powiedzieć, czy zmiany obserwowane na początku miesiąca utrzymają się także w kolejnych tygodniach.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Handel i konsumpcja
Techniczna spółka dnia: LPP po wynikach wychodzi na rekord
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Handel i konsumpcja
LPP miało 18 mln zł straty netto w III kw. 2025 r.
Handel i konsumpcja
Grupa LPP dokonała odpisu na Re Trading
Handel i konsumpcja
Eurocash stawia na franczyzę i odpuszcza detal. Kurs szuka dna
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Handel i konsumpcja
Benefit Systems znów przejmuje
Handel i konsumpcja
Jak Polacy zaciskają pasa przed świętami
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama