"Cieszymy się, że kolejny warunek ważności wezwania, jakim był brak sprzeciwu urzędów antymonopolowych w Austrii i w Niemczech, został spełniony. […]Jak już podkreślaliśmy, naszym celem jest przyspieszenie rozwoju organicznego HTL-Strefa" - powiedział partner EQT Piotr Czapski, cytowany w komunikacie.
W ogłoszonym 8 października br. wezwaniu EQT podało, że będzie ono przeprowadzone pod warunkiem nieuzyskania negatywnej decyzji odpowiednich organów antymonopolowych w Austrii oraz Niemczech co do nabycia akcji spółki przez wzywającego. Zgłoszenia te były wymagane "w związku ze skalą sprzedaży spółki w tych krajach oraz skalą działalności spółek portfelowych EQT w tych krajach", tłumaczyło EQT.
Realizacja wezwania uwarunkowana jest również uzyskaniem odpowiedzi na wezwanie w liczbie przekraczającej 80% akcji HTL-Strefy. Prezes HTL-Strefy Andrzej Czernecki (39,79%), Noryt N.V. (30,32%) oraz dyrektor generalny Wojciech Wyszogrodzki (7,74%), którzy mają łącznie 77,76% akcji HTL-Strefa, nieodwołalnie zobowiązali się do sprzedaży swoich akcji w ramach wezwania. EQT informowało wcześniej, że podjęło rozmowy z funduszami, które są akcjonariuszami HTL-Strefy.
Cena za jedną akcję wynosi 13,71 zł , co daje łączną wartość wezwania 885,6 mln zł za 100% akcji.
Subskrypcja rozpoczęła się 28 października i potrwa do 26 listopada 2009 włącznie, natomiast rozliczenie wezwania nastąpi 4 grudnia br. EQT Partners zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu subskrypcji, podano także w komunikacie.