Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 13:09 Publikacja: 17.12.2016 09:30
To reakcja inwestorów na wyczekiwaną od wielu tygodni decyzję sądu, który ostatecznie przychylił się do wniosku Almy Market i zezwolił na jej sanację. Jednocześnie oddalił wniosek o upadłość spółki.
To kolejna po Kerdosie, spółkach zależnych IndygoTech Minerals oraz Action giełdowa firma objęta sanacją. – Przedsiębiorcy wszczynają postępowanie sanacyjne, aby ratować przedsiębiorstwo przed likwidacją i upadłością, uzyskać możliwość jego restrukturyzacji w toku postępowania i zapewnić sobie przetrwanie dzięki zawarciu z wierzycielami układu restrukturyzującego zadłużenie i odroczeniu spłaty długów – tłumaczy Anna Maria Pukszto, radca prawny, partner kierująca zespołem restrukturyzacji i prawa upadłościowego z kancelarii Dentons. Po otwarciu postępowania sanacyjnego żaden z wierzycieli nie może prowadzić postępowania egzekucyjnego. Dotyczy to również wierzycieli zabezpieczonych, a więc dysponujących zastawami i hipotekami na majątku dłużnika.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Handlowa spółka wyemitowała obligacje powiązane ze zrównoważonym rozwojem. Przydzielono je 26 podmiotom. Papiery trafią na giełdowy rynek Catalyst.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Łączą się dwie rodzinne firmy produkujące słodycze – polski Colian i niemiecki Gubor Schokoladen. Szczegółów finansowych fuzji nie podano, ale powstaje gigant produkujący około 85 tys. ton słodyczy rocznie.
Odnotowaliśmy pierwsze doniesienia o próbie podnoszenia cen przez chińskie zakłady produkcyjne. To znak, że amerykańsko-chińska licytacja na cła nie we wszystkich branżach oznaczać może zalew tanich towarów.
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas