Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Prezes Vigo Photonics Adam Piotrowski spodziewa się poprawy wyników w 2025 r. względem poprzedniego roku. Fot. mpr
Giełdowy producent detektorów i materiałów półprzewodnikowych ma za sobą trudny rok, który przyniósł wyraźne pogorszenie wyników rok do roku, co było efektem rosnących kosztów przy jednoczesnym wyhamowaniu tempa wzrostu przychodów. Oczekiwania zarządu Vigo względem 2025 r. są znacznie większe. – Bazując na istniejącym portfelu zamówień i biorąc pod uwagę perspektywy poszczególnych branż, spodziewamy się w 2025 r. istotnego wzrostu przychodów, a co się z tym wiąże – poprawy wyników finansowych, przede wszystkim w najważniejszych dla nas segmentach przemysłowym i wojskowym – zapowiada Adam Piotrowski, prezes Vigo Photonics. W segmencie przemysłowym widzimy m.in. duży potencjał związany z wprowadzeniem do sprzedaży nowej rodziny produktów chłodzonych LN2 oraz silnym popytem na detektory do analizy gazów, szczególnie na rynku amerykańskim i azjatyckim. Z kolei w segmencie wojskowym widoczny jest wzrost zamówień od kluczowych klientów z rynku europejskiego, a w bliskiej perspektywie mamy potencjalne projekty dla klientów z tego segmentu w USA – wskazuje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.