Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.05.2025 12:51 Publikacja: 08.05.2025 06:00
Prezes Vigo Photonics Adam Piotrowski spodziewa się poprawy wyników w 2025 r. względem poprzedniego roku. Fot. mpr
Foto: materiały prasowe
Giełdowy producent detektorów i materiałów półprzewodnikowych ma za sobą trudny rok, który przyniósł wyraźne pogorszenie wyników rok do roku, co było efektem rosnących kosztów przy jednoczesnym wyhamowaniu tempa wzrostu przychodów. Oczekiwania zarządu Vigo względem 2025 r. są znacznie większe. – Bazując na istniejącym portfelu zamówień i biorąc pod uwagę perspektywy poszczególnych branż, spodziewamy się w 2025 r. istotnego wzrostu przychodów, a co się z tym wiąże – poprawy wyników finansowych, przede wszystkim w najważniejszych dla nas segmentach przemysłowym i wojskowym – zapowiada Adam Piotrowski, prezes Vigo Photonics. W segmencie przemysłowym widzimy m.in. duży potencjał związany z wprowadzeniem do sprzedaży nowej rodziny produktów chłodzonych LN2 oraz silnym popytem na detektory do analizy gazów, szczególnie na rynku amerykańskim i azjatyckim. Z kolei w segmencie wojskowym widoczny jest wzrost zamówień od kluczowych klientów z rynku europejskiego, a w bliskiej perspektywie mamy potencjalne projekty dla klientów z tego segmentu w USA – wskazuje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
Producent gier zamierza po raz siódmy w swojej historii wypłacić dywidendę. Na horyzoncie jest też skup akcji.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Notowania Creotechu poruszają się w mocnym trendzie wzrostowym. Dziś kurs wyznaczył historyczne maksimum, przekraczając psychologiczną granicę. Od czasu debiutu akcje spółki podrożały pięciokrotnie.
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas