Projekt został uruchomiony 1 października i potrwa przez dwa miesiące. Inicjatywa zaadresowana została do podmiotów korzystających z usług PKO BP zainteresowanych funkcjonowaniem i rozwojem na platformie arena.pl. Celem projektu jest popularyzacja sprzedaży online na tej platformie wśród klientów PKO BP. W ramach kampanii marketingowej przygotowano specjalną ofertę promocyjną, dzięki której nowym sprzedawcom na arena.pl korzystającym z usług PKO BP obniżono prowizję do 0 proc.

- Bardzo cieszymy się z pozyskania PKO BP jako partnera arena.pl. W dniu 1 października wystartowaliśmy z pierwszą wspólną kampanią skierowaną do sklepów posiadających konto w PKO BP. W planach mamy kolejne ciekawe projekty, więc liczę że współpraca będzie wartościowa nie tylko dla spółki, ale również, że wzbogaci ofertę kierowaną przez PKO BP do klientów banku. My podpisanie umowy o współpracy traktujemy jako wielkie wyróżnienie i potwierdzenie, że kierunek rozwoju, który obraliśmy jest dobry - podkreśla Maria Bogajewska, prezes Arena.pl.

Na platformie obecnie jest zarejestrowanych ponad 6,6 tys. sklepów oraz prawie 7 mln towarów uszeregowanych w ośmiu najważniejszych kategoriach. Zarząd przyznaje, że rynek e-commerce jest nad Wisłą bardzo perspektywiczny.

- Polski rynek sprzedaży internetowej należy do najszybciej rozwijających się na świecie. Według szacunków wartość rynku e-commerce w Polsce w 2020 r. wyniesie około 100 mld zł. Wcześniej szacowano go na 70 mld zł, ale pandemia znacznie przyśpieszyła jego wzrost i wymusiła na wielu sprzedawcach rozpoczęcie sprzedaży online. W praktyce oznacza to, że sklepy i producenci, którzy nie oferują sprzedaży internetowej zmniejszają swoje szanse na utrzymanie się na rynku - dodaje Maria Bogajewska.

Od początku roku notowania spółki wzrosły o 45 proc., a kapitalizacja wynosi obecnie około 110 mln zł.