Drugi tydzień Parkiet Challenge. 10 proc. zysku przepustką do podium

Za nami drugi tydzień zmagań w ramach gry giełdowej "Parkietu". Tym razem zawodnicy musieli postarać się mocniej.

Publikacja: 01.12.2023 21:11

Drugi tydzień Parkiet Challenge. 10 proc. zysku przepustką do podium

Foto: Parkiet

Zeszły tydzień opiewał w lepsze i gorsze chwile. W pamięci pesymistów postanie zapewne na długo wiadomość o planach nałożenia dodatkowej składki na Orlen, co przypomniało inwestorom, że ryzyko polityczne oddziałuje na GPW niezależnie od układu sił na scenie politycznej. Optymiści z kolei wskażą na sesję piątkową, na której WIG wzbił się na nowe rekordy wszech czasów, a WIG20 wspiął się na najwyższe poziomy w tym roku. Zwyżki w piątek WIG o 2,77 proc. oraz WIG20 o 3,19 proc. zapewniły pozytywny wynik głównych indeksów za cały tydzień.

Czytaj więcej

Mikołajki na GPW przyszły wcześnie

Wyniki czołówki zawodników gry giełdowej "Parkietu" w drugim tygodniu były wyższe niż na starcie rywalizacji. Stopy zwrotu zwycięzców z pierwszego tygodnia teraz wystarczyłyby jedynie do wskoczenia do pierwszej dziesiątki. Tym razem pierwsza trójka zawodników musiała wypracować ponad 10-proc. stopy zwrotu. Najlepszym uczestnikiem Paarkiet Challenge w drugim tygodniu był Lukas86, a jego tygodniowy wynik sięgnął 11,94 proc. Drugi był Azeroth, jednak nie wykonał w minionym tygodniu żadnej transakcji, dlatego nie zostaje nominowany do nagród. Stąd druga nagroda przypada graczowi o nicku Mkefir, którego wynik to 11,87 proc. Nagroda za trzecie miejsce przypada użytkownikowi Boba, który wypracował 10,83 proc. zysku. Widać więc, że różnice w czołówce były minimalne.

Czytaj więcej

Parkiet Challenge. Pierwsze nagrody rozdane, rywalizacja trwa nadal

Wspomniany Lukas86 prowadzi w ogólnym zestawieniu ze stopą zwrotu rzędu 15,4 proc. Gracz awansował o 5 pozycji. Miejsce drugie na półmetku rywalizacji zajmuje M_Szalwia z wynikiem 15,15 proc., który poprawił swoją pozycję o jedno oczko. Na ostatnim miejscu podium jest HatakaX, który opuścił pozycję lidera. Jego wynik po dwóch tygodniach to 14,87 proc.

Dla trzech pierwszych osób w rankingu tygodniowym przewidziane są nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejsce jest to konsola Xbox Series X, za drugie smartwatch Garmin Venu 2 (czarny lub biały), zaś za trzecie tablet Lenovo Tab M10 Plus.

Zarejestruj się na stronie: gra.parkiet.com

Wciąż można jeszcze dołączyć do rywalizacji poprzez stronę gra.parkiet.com i walczyć o zwycięstwo w rankingach tygodniowych. Uczestnicy mają do dyspozycji akcje z WIG20, mWIG40, a także notowane na warszawskiej giełdzie fundusze ETF, które pozwalają m.in. wykorzystać lewar. W finale gra zaś będzie się toczyła na rynku kontraktów terminowych warszawskiej giełdy.

Wciąż także trwa rywalizacja o awans do wielkiego finału, który zaplanowany jest na 20 grudnia. Zakwalifikuje się do niego dziesięć osób z najwyższymi stopami zwrotu po czterech tygodniach rywalizacji.

W finale do podziału jest 30 tys. zł (15 tys. zł za I miejsce, 10 tys. zł za II miejsce i 5 tys. zł za III pozycję), a także nagrody rzeczowe.

materiały prasowe

Gra giełdowa
Finał przy bardzo zmiennej sesji
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę