Szczegóły zdecydowały o kształcie podium w I tygodniu Parkiet Challenge

Postawienie na akcje PKP Cargo okazało się kluczem do sukcesu podczas I tygodnia gry giełdowej. Największą stopę zwrotu uzyskał gracz „obserwator49”. Zarobił on 7,97 proc. Nadal można dołączyć do rywalizacji przez stronę gra.parkiet.com

Publikacja: 25.11.2023 13:07

Parkiet Challenge

Parkiet Challenge

Foto: Parkiet

Zakończony tydzień na warszawskiej giełdzie miał kilka oblicz. Z jednej strony emocjonowaliśmy się nowym, historycznym rekordem notowań indeksu WIG, który od wtorku wynosi 752877,70 pkt, ale z drugiej strony bilans całego tygodnia notowań pozostawia lekki niedosyt. WIG zyskał jedynie 0,5 proc., a WIG20 zaliczył symboliczną przecenę rzędu 0,01 proc. Zdecydowanie lepiej radził sobie mWIG40, który w tym czasie urósł 2,3 proc.

To właśnie postawienie na średnie spółki okazało się przepisem na sukces w I tygodniu rywalizacji Parkiet Challenge. Najwyższą stopę zwrotu w tym okresie osiągnął gracz posługujący się nickiem „obserwator49”. W ciągu tygodnia zarobił on 7,97 proc. Już pierwszego dnia rywalizacji niemal za całość dostępnych środków (wirtualne 15 tys. zł) kupił on akcje PKP Cargo. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż w ciągu tygodnia zyskały one na wartości ponad 8 proc. Gracz ten posiadał także niewielki pakiet akcji CI Games.

Czytaj więcej

Ruszył Parkiet Challenge. Kto będzie najlepszy

Drugie miejsce podczas pierwszego tygodnia rywalizacji zajął gracz o nicku „Albanizator”. Jego stopa zwrotu to 7,91 proc. I ten gracz pierwszego dnia rywalizacji postawił niemal wszystko na PKP Cargo. Podobną strategię przyjął trzeci w zestawieniu „Kris75”. Jego stopa zwrotu wyniosła 7,85 proc. O kształcie czołowej trójki w praktyce zadecydowała więc średnia cena zakupu akcji PKP Cargo.

Zgodnie z regulaminem dla trzech pierwszych osób w rankingu tygodniowym przewidziane są nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejsce jest to konsola Xbox Series X, za drugie smartwatch Garmin Venu 2 (czarny lub biały), zaś za trzecie tablet Lenovo Tab M10 Plus.

W poniedziałek rusza II tydzień rywalizacji, a to oznacza, że otwiera się kolejna szansa na zdobycie nagród tygodniowych. Wciąż można zarejestrować się do gry poprzez stronę gra.parkiet.com. Oczywiście nadal także trwa walka o to by po czterech tygodniach gry znaleźć się w pierwszej dziesiątce zestawienia, co będzie premiowało awansem do wielkiego finału. Ten ma się odbyć 20 grudnia. Jego zwycięzca otrzyma 15 tys. zł, za drugie miejsce przewidziane jest 10 tys. zł, zaś za trzecie 5 tys. zł. Oprócz tego przewidziane są także nagrody rzeczowe.

Po pierwszy tygodniu rywalizacji, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce trzeba było zarobić nieco ponad 1 tys. zł, czyli 6,84 proc. W rywalizacji bierze już udział prawie 1 tys. osób. Tylko w pierwszym tygodniu dokonały one prawie 9,5 tys. transakcji o łącznej wartości niemal 16 mln zł. Uczestnicy Parkiet Challenge do tej pory najwięcej kapitału zainwestowali w akcje Pepco – prawie 972 tys. zł. Podium najpopularniejszy spółek uzupełniają JSW (848 tys. zł) oraz Allegro (459 tys. zł).

Parkiet

Gra giełdowa
Finał przy bardzo zmiennej sesji
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę