Parkiet Challenge: Nowy tydzień przyniesie sporo zmian

Czołówka uczestników w zeszłym tygodniu zarabiała głównie dzięki Eurocashowi. Najbardziej popularne Allegro zawiodło, jednak początek nowego tygodnia stał pod znakiem odrabiania części strat.

Publikacja: 15.11.2021 19:16

Parkiet Challenge: Nowy tydzień przyniesie sporo zmian

Foto: parkiet.com

Za nami pierwszy tydzień zmagań w grze giełdowej „Parkietu" i nadszedł czas na pierwsze wyróżnienia.

Wciąż możesz dołączyć do Parkiet Challenge i walczyć o nagrody: gra.parkiet.com

Allegro liderem

Trwa pierwszy etap Parkiet Challenge, trzeciej edycji gry giełdowej „Parkietu" w tej formie. Dzielimy go na cztery tygodnie, a na koniec każdego z nich wyłaniamy zwycięzców nagród rzeczowych. Następnie najlepsza dziesiątka pierwszego etapu przechodzi do jednodniowego finału, zaplanowanego na połowę grudnia. Wówczas, poza upominkami rzeczowymi, do wygrania będzie łącznie 30 tys. zł. Na ten moment w grze bierze udział ponad 1,6 tys. osób, jednak nadal można dołączyć do rywalizacji.

Początek Parkiet Challenge przypadł na mało sprzyjający okres na warszawskim rynku. Wszystkie cztery sesje poprzedniego tygodnia zakończyły się spadkami WIG20 oraz mWIG40 (gracze mają do dyspozycji akcje 60 spółek). Mało tego, najbardziej popularne w grze okazało się Allegro (łącznie około 3 mln zł w portfelach), którego akcje przeceniono o kilkanaście procent. Była to oczywiście najsłabsza pozycja w WIG20. Kolejny tydzień z pewnością namiesza w ogólnym rankingu, bowiem Allegro w poniedziałek po południu zyskiwało około 2,5 proc. przy lekkiej zniżce WIG20. Najsłabsze w tej grupie były zaś JSW (-9 proc.) oraz KGHM (-2,6 proc.). To także jedne z najbardziej popularnych pozycji w Parkiet Challenge. JSW na koniec ubiegłego tygodnia było numerem dwa, zaś trzeci był Mercator, którego kurs nieznacznie zmieniał się na początku nowego tygodnia. W obie spółki uczestnicy gry giełdowej zainwestowali po około 1 mln zł.

W mWIG40 w poniedziałek pozytywnie wyróżniały się m.in.: Amica, Enea, Bank Handlowy oraz Benefit Systems. Tabelę zamykały zaś: Eurocash, PKP Cargo oraz Famur.

Minimum 10 proc. zysku

Wspomniany Eurocash był jednak gwiazdą poprzedniego tygodnia i to właśnie ta inwestycja przyniosła najlepsze rezultaty uczestnikom. Zwycięzcą po pierwszym tygodniu zmagań w Parkiet Challenge jest użytkownik o nicku „Katol", który finiszował z nieco ponad 10-proc. stopą zwrotu. Oznacza to, że udało mu się powiększyć portfel do około 16,5 tys. zł. „Katol" osiągnął ten wynik, handlując wyłącznie walorami handlowej grupy. Numerem dwa w pierwszym tygodniu został „Koteł30" z około 8,5-proc. zyskiem. Trzecie miejsce przypadło „Hunterowi", który pomnożył portfel o 8 proc. Pozostała dwójka również zawdzięcza podium inwestycji w walory Eurocashu. Co ciekawe, Eurocash odpowiadał tylko za około 0,23 mln zł w portfelach wszystkich graczy.

Jak zapowiedział „Hunter", w tym tygodniu będzie przyglądał się Allegro. – Zagranie Eurocashem było pod wyniki i okazało się, że była to dobra decyzja. Planuję jeszcze krótko przytrzymać te akcje – zapowiada „Hunter". Zaczynam się jednak przerzucać na Allegro. Po bardzo kiepskim okresie liczę, że kolejny tydzień przyniesie odbicie – przewiduje numer trzy po pierwszym tygodniu Parkiet Challenge. – Mam jeszcze kilka pomysłów na nowy tydzień, m.in. Kruk – zapowiada „Hunter".

Do 25 najlepszych uczestników pierwszego tygodnia Parkiet Challenge trafią nagrody. Za miejsce pierwsze jest to konsola do gier Nintendo Switch od QubicGames. Do gracza drugiego powędruje czytnik Kindle Paperwhite 4 od e-Kiosku, zaś za miejsce trzecie są słuchawki Jabra Evolve2 40.

Do tego 25 pierwszych osób w każdym z rankingów tygodniowych mamy do rozdania klucze cyfrowe do gier wideo produkcji Bloober Teamu, Klabatera, QubicGames oraz Creepy Jar. Dodatkowo dla najlepszej inwestorki i inwestora po pierwszym etapie przewidziane są rowery elektryczne, ufundowane przez Groclin.

Gra giełdowa
Finał przy bardzo zmiennej sesji
Materiał Promocyjny
Transakcje M&A - ryzyka, trendy, praktyka
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę