Trzy dni rozmów o aktualnych wyzwaniach dla Polski, Europy i świata w towarzystwie autorytetów i ekspertów, komisarzy unijnych i decyzyjnych polityków, menedżerów dużych firm i finansistów, przedsiębiorców i naukowców oraz ludzi mediów. Tak będzie wyglądał XV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress), który odbędzie się 24–26 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

O sile EEC co roku stanowią eksperci i praktycy, którzy przyglądają się z różnych perspektyw gospodarkom i społeczeństwom. – Doświadczenia, wiedza i spojrzenia naszych panelistów konfrontują się podczas licznych wielotematycznych debat. Ich różnorodne opinie wybrzmiewają w dyskursie publicznym dzięki corocznemu, szerokiemu udziałowi zainteresowanych Kongresem mediów. Nie mniej ważne są także spotkania, które dzieją się obok paneli i przynoszą ze sobą nowe cenne kontakty, współprace biznesowe czy podwaliny pod ciekawe projekty. Dla tego wszystkiego warto być w Katowicach i trzymać rękę na pulsie najistotniejszych spraw – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Kongresu.

Wydarzenie zainauguruje sesja „Nowa europejska gospodarka w nowym świecie”, która wraz z sesjami plenarnymi nakreśli wielowątkowość debat. W trakcie EEC tematem dyskusji będą zielona transformacja gospodarki, w tym wyzwania dla sektora energii, nowe technologie, innowacje czy cyfryzacja. W programie nie zabraknie rozmów z obszaru finansów: o sektorze bankowym, rynku kapitałowym czy inwestycjach PE i VC w polskich realiach, a także o funduszach unijnych, inflacji czy euro. Ważnym tematem debat będzie przyszłość Ukrainy i jej odbudowa po wojnie.

W Katowicach odbędzie się łącznie niemal 170 debat. Re­jestracja uczestników do­stępna jest na stronie: eecpoland.eu.

MATERIAŁ POWSTAŁ

WE WSPÓŁPRACY

Z GRUPĄ PTWP