Rynek książek telefonicznych jest zdominowany przez trzy firmy: Eniro - wydawcę Panoramy Firm, Polskie Książki Telefoniczne i TP Ditel, spółkę zależną Telekomunikacji Polskiej.
Ani Eniro, ani właściciele PKT do tej pory nie sygnalizowali chęci wyjścia z inwestycji. Grupa TP - tak. - Nasza strategia zakłada koncentrację na głównym przedmiocie działalności. Staramy się restrukturyzować, a następnie pozbywać podmiotów, które nie spełniają tego kryterium - powiedziała Barbara Górska, rzecznik TP. Nie chciała odnieść się do poszczególnych firm z portfela TP. Tymczasem jeszcze w ubiegłym roku prasa pisała, że operator otrzymał kilka ofert zakupu spółki TP Ditel (wydaje Książki Telefoniczne TP).
Z naszych informacji wynika, że kupnem tej firmy interesowała się Agora. Spytaliśmy wydawcę "Gazety Wyborczej", czy nadal chce wejść w ten segment rynku. - Z tego, co wiemy, żadna duża firma z branży nie jest na sprzedaż. Tworzenie tu czegoś od podstaw nie ma według nas sensu - stwierdził Zbigniew Bąk, członek zarządu Agory.
Z tej wypowiedzi można wnioskować, że spółka szukała możliwości inwestycji w segmencie książek telefonicznych, ale już ich nie widzi.
Czy to znaczy, że również TP Ditel nie jest na sprzedaż? Właściciel i prezes tej spółki milczą. Być może powodem opinii wygłoszonej przez Z. Bąka jest cena. Wartość udziałów TP Ditel w księgach TP to 45,4 mln zł.