"Szacujemy, że zysk netto w scenariusze skoncentrowanym [uwzględniającym przejęcie - przyp. ISB] wyniesie 450-500 mln zł, przy ok. 6-proc rentowności netto, natomiast w scenariuszu zrównoważonym - 350-400 mln zł" - powiedział Kochalski podczas konferencji prasowej.
Prezes poinformował, że scenariusz zrównoważonego rozwoju jest obecnie realizowany, a to, czy uda się rozpocząć realizację scenariuszu skoncentrowanego rozwoju, zależy od tego, czy Ciech przejmie spółkę azotową i utworzy czwartą dywizję - agro.
"Jesteśmy przygotowani na akwizycję od strony finansowej. Zamierzamy zapłacić cenę najbliższą wycenie fundamentalnej, a to, czy uda się ją zrealizować, zależy od sytuacji w Polsce, m.in. od decyzji Skarbu Państwa" - powiedział prezes.
Ciech jest potencjalnie zainteresowany spółkami: Zakłady Azotowe Anwil z grupy PKN Orlen, Zakłady Chemiczne Police oraz Zakłady Azotowe Puławy i Tarnów, dodał prezes.
Kochalski poinformował też, że w dywizji sodowej, w której spółka zajmuje drugie miejsce w Europie, Ciech może dokonać akwizycji jakiejś europejskiej spółki, jeśli pojawi się taka możliwość. W skład tej dywizji wchodzą spółki: Soda Mątwy, Janikosoda i ostatnio przejęta rumuńska Govora.