Na GPW stabilnie we wtorek, spodziewana kontynuacja ostatnich wzrostów

Warszawa, 20.03.2007 (ISB) - Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się na nieco niższym poziomie głównych indeksów niż w poniedziałek, po spokojnej sesji z niewielkimi obrotami. Analitycy spodziewają się w najbliższym czasie raczej kontynuacji tendencji wzrostowej z ostatnich dwóch tygodni, choć w środę inwestorzy będą się raczej wstrzymywać z decyzjami w oczekiwaniu na decyzje FED w sprawie stóp procentowych.

Aktualizacja: 23.02.2017 03:32 Publikacja: 20.03.2007 16:37

"Rynek był dzisiaj spokojny a obroty niewielkie - wyniosły ok. 700 mln zł na spółkach z WIG20" - powiedział Andrzej Kubacki, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego. Dodał, że na początku sesji mieliśmy do czynienia z "likwidacją" wzrostów z poniedziałku, które powstały na fixingu.

"Taka sytuacja utrzymywała się do południa, a po godzinie 13:30 doszło do odbicia w górę, w reakcji na pozytywne dane makro z USA, gdzie liczba nowych inwestycji w budownictwie wzrosła o znacznie więcej niż oczekiwano"- powiedział.

Jednak pomimo wzrostów przed zakończeniem sesji, indeksy nie odrobiły strat w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia.

Kubacki spodziewa się w środę podobnej skali obrotów jak we wtorek, co według niego będzie spowodowane niepewnością inwestorów przed decyzją FED o poziomie stóp procentowych, która ma zapaść po 19. czasu polskiego.

Analityk w dłuższym okresie spodziewa się raczej kontynuacji tendencji wzrostowej z ostatnich dwóch tygodni.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG20 stracił 0,44% i spadł do poziomu 3.361,83 pkt, zaś WIG spadł o 0,10% do 54.537,92 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły ponad 1,5 mld zł. (ISB)

maza

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego