North Coast chce przejąć Malmę razem z włoskim koncernem Colussi

Warszawa, 05.04.2007 (ISB) - Importer produktów spożywczych z Włoch, firma North Coast, jest zainteresowana przejęciem producenta makaronów Malma i chce do tego projektu pozyskać strategicznego partnera - międzynarodowy koncern Colussi, podała spółka w komunikacie w czwartek.

Aktualizacja: 22.02.2017 15:45 Publikacja: 05.04.2007 10:23

"Zarząd firmy North Coast SA informuje, że w dniu 4 kwietnia 2007 r. w Sądzie Rejonowym w Gdańsku w trakcie rozprawy o ogłoszenie upadłości ?Malma' Sp. z o.o. North Coast SA oświadczył, że jest zainteresowany przejęciem przedsiębiorstwa ?Malma' Sp. z o. o., a ponadto, iż swoje propozycje układowe w tym zakresie, wraz ze wskazaniem źródeł ich finansowania, przedstawi do dnia 14 maja 2007 r." - podano w komunikacie.

"Jednocześnie w celu realizacji tego projektu North Coast SA zamierza pozyskać do współpracy strategicznego partnera - międzynarodowy koncern Colussi" - czytamy dalej.

Według "Rzeczpospolitej", ale do upadłości firmy wcale nie musi dojść. "Sąd uznał, że trzeba zdecydować, czy majątek Malmy powinien być wyceniany tylko w Polsce, czy też na przykład na rynku unijnym. Firma nie posiada za granicą żadnych aktywów, dostarczała jedynie swoje produkty do kilku włoskich restauracji" - czytamy w "Rz".

W drugiej połowie lat 90-tych Malma była liderem produkcji makaronów w Polsce z udziałem w rynku na poziomie około 35% w 1996 roku. Spółka nie wytrzymała konkurencji i w 2005 roku jej udział w rynku spadł do 10,8% (w ujęciu ilościowym). Malma zadłużyła się wówczas w Banku Pekao SA, aby sprostać konkurencji, jednak strategia nie przyniosła spodziewanych efektów.

Włoska grupa Colussi produkuje m.in. makarony, ryż i pieczywo. Posiada m.in następujące marki: Colussi, Agnesi 1824, Misura, Sapori, Festaiola, Riso Flora, Riso Gariboldi. Główna siedziba znajduje się we Włoszech, a oddziały - w USA, Wielkiej Brytanii Japonii, Francji, współpracuje też z parterami w Polsce i w Rosji, jak podano na stronie internetowej firmy. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego