Centernet kupuje brytyjską firmę działającą jako operator wirtualny

Warszawa, 05.04.2007 (ISB) - Spółka Centernet, która planuje działać jako operator na krajowym rynku telefonii komórkowej, zawarła umowę kupna 80% udziałów brytyjskiej firmy Xebra Limited za 2,1 mln funtów (GBP), podał w komunikacie NFI Midas, posiadający 100% akcji Centernetu. Do Xebry należy m.in. spółka Extreme Mobile, która będzie świadczyć usługi wirtualnego operatora komórkowego w Wielkiej Brytanii.

Aktualizacja: 22.02.2017 15:43 Publikacja: 05.04.2007 11:14

Wpłata z tytułu objęcia udziałów w podniesionym kapitale zakładowym spółki Xebra Limited nastąpi nie później niż 20 kwietnia 2007 roku. Transakcja ma charakter długoterminowy, podano w komunikacie.

"Extreme Mobile będzie świadczyła usługi w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem infrastruktury telekomunikacyjnej Vodafone" - powiedziała prezes NFI Midas Karina Wściubiak, cytowana w komunikacie.

Xebra będzie świadczyła usługi dla klientów indywidualnych (pre i post-paid), jak i biznesowych (usługi telekomunikacyjne oraz m.in. hosting mobilny, WiFi), podano także.

Druga spółka w zależna od Xebra Limited to Advantage Cellular Communications Limited, która funkcjonuje w sektorze dostarczania technologii obróbki informacji i technologii telekomunikacyjnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W połowie lutego Narodowy Fundusz Inwestycyjny Midas, w którym ponad 70% kapitału ma znany inwestor giełdowy Roman Karkosik, ogłosił, że przejął 100% akcji Centernet SA za 770.000 zł. Midas informował wówczas, że Centernet posiada pozwolenia na prowadzenie działalności MVNO (mobile virtual network operator) i skupi się głównie na tej działalności. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego