Na GPW lekkie wzrosty indeksów, rynek czeka na korektę

Warszawa, 09.05.2007 (ISB) - Środa na warszawskiej giełdzie zakończyła się lekkim wzrostem głównych indeksów. Rynek od dłuższego czasu spodziewa się korekty, jednak bez silnego impulsu spadkowego z rynków globalnych możemy mieć jeszcze kilka sesji wzrostowych, uważają maklerzy.

Aktualizacja: 21.02.2017 06:05 Publikacja: 09.05.2007 18:11

"Dzisiaj niewiele się działo. Na WIG 20 mamy niewielki wzrost, ale nie wiem, czy to jest dobra wiadomość dla uczestników rynku. Wczoraj były duże spadki i dziś można było spodziewać się większego odreagowania"- powiedział Sławomir Koźlarek, makler Domu Maklerskiego BZ WBK.

W środę ożywiony handel odbywał się na akcjach TP SA. Spółka jest bliska osiągnięcia wsparcia technicznego na poziomie 22 zł i wygląda na to, że strona popytowa walczy, aby nie przekroczyć tego poziomu.

Rynek oczekuje dobrych wyników banków po I kwartale i na razie nie widać śladów agresywnej podaży. Zdaniem analityka, jeśli taka pojawi się, będzie to sygnał do większej korekty.

W opinii maklera, potencjał spadkowy nie został jeszcze wyczerpany i na kolejnych sesjach rynek może przetestować dołki.

"To nie jest jeszcze początek większej korekty, ale myślę, że pod wpływem negatywnych czynników z rynku globalnego najbliższe tygodnie mogą przynieść przecenę na GPW. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że zwyżka bez korekty trwa już dość długo"- powiedział makler.

W środę na zamknięciu sesji WIG 20 zyskał 0,22% i osiągnął wartość 3.608,79 pkt., zaś WIG wzrósł o 0,01% do poziomu 60.121,37 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,79 mld zł. (ISB)

amo/maza

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego