"Po połączeniu i optymalizacji produkcyjno-logistycznej nasz potencjał będzie o wiele większy. Naszym celem jest osiągnięcie w ciągu kolejnych 2 lat co najmniej dwa razy wyższej sprzedaży niż połączona sprzedaż Jutrzenki, Kaliszanki i Ziołopeksu za 2006 rok (około 570 mln zł)" - powiedział Kolański, cytowany w komunikacie spółki.
"W ciągu ostatnich 4 lat sprzedaż Jutrzenki rosła rocznie średnio o 32%. Chcemy utrzyma ten trend mając w planach przejęcie Kaliszanki i Ziołopeksu oraz inne akwizycje" - dodał prezes.
W połowie marca Jutrzenka zawarła porozumienie w sprawie przejęcia 100% udziałów Kaliszanki i 99,5% Ziołopeksu w zamian za emisję 4.691.200 akcji z wyłączeniem prawa poboru. Jutrzenka podała wówczas, że rozważa też równoczesną emisję publiczną akcji - taki zamiar podtrzymała też w środę.
"Równolegle z emisją, w ramach której spółka przejmie Kaliszankę i Ziołopex, planowana jest także emisja skierowana do inwestorów finansowych, celem pozyskania funduszy na rozwój. Środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje w centrum logistyczne pod Poznaniem, rozbudowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Bydgoszczy oraz akwizycje podmiotów zagranicznych posiadających silne marki na rynku słodyczy, przypraw lub sosów oraz własną dystrybucję" - głosi komunikat.
Jutrzenka wraz z Kaliczanką ma 12-proc. udział w rynku słodyczy w Polsce. Główne marki Jutrzenki to "Wafle Familijne" (ok. 40% udziału w rynku wafli w Polsce), Jeżyki, galaretki Mella, żelki Akuku! (26% udziału w rynku żelków w Polsce), a także herbatniki Elitki i Petit Beurre oraz czekolady Goplana, karmelki Brando i Minties (15% udziału w rynku karmelków w Polsce).