Elektrobudowa planuje dywidendę 2,5 zł/akcję-prezes

KATOWICE, 27 marca (Reuters) - Elektrobudowa SA chce wypłacić z zysku za 2007 rok 2,5 złotych dywdidendy na akcję i rozgląda się za możliwością przejęcia firm w kraju i za granicą, powiedział w czwartek prezes spółki prezes Jacek Fołtynowicz.

Aktualizacja: 28.02.2017 03:04 Publikacja: 27.03.2008 13:03

W grudniu 2007 roku Elektrobudowa poinformowała, że planowane akwizycje pochłoną 70 milionów złotych, na zwiększenie mocy produkcyjnych firma przeznaczy 20 milionów złotych i tyle samo na zakup licencji i systemów informatycznych. Łącznie inwestycje miały osiągnąć 110 milionów, które firma chce pozyskać z giełdy.

"Chcemy z zysku za 2007 rok przeznaczyć część środków na dywidendę a resztę na rozwój. Będziemy chcieli utrzymać jako zarząd tendencję, by dywidenda rok do roku rosła o 50 groszy na akcję. W minionym roku dywidenda wyniosła 2 złote" - powiedział Reuterowi Fołtynowicz i zastrzegł, że ostateczna decyzja co do dywidendy należy do akcjonariuszy.

W ubiegłym roku skonsolidowany zysk netto Elektrobudowy wyniósł 34,1 miliona złotych, a na 2008 rok spółka planuje 39 milionów zysku.

"Mamy jeszcze środki z emisji. To jest około 90 milionów. Będziemy mieli środki z ubiegłorocznego zysku. Poszukujemy okazji do kupna firm, które by dywersyfikowały naszą działalność pod względem rynkowym i geograficznym" - powiedział Fołtynowicz.

"Możliwe są inwestycje w kraju bądź za granicą, ponieważ w tej dziedzinie, w której my działamy mamy do czynienia z globalnym rynkiem" - dodał.

O godzinie 12.45 akcje Elektrobudowy kosztowały na warszawskiej giełdzie 204 złote.

(Autor: Wojciech Żurawski; Redagował: Kuba Jaworowski) (([email protected] ; +48 22 6539700; Reuters Messaging: [email protected] ))lplint

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego